Иако многумина денес веруваат дека Парис е само жена која промовира скапа облека и луксузен живот, таа е далеку од „разгалена наследничка“.

Таа намерно изградила таков имиџ во јавноста, а се заборавило дека со години вредно создавала вистинско козметичко царство. За само еден настап како диџеј заработила над 100.000 евра.

Велат дека Париз ги диктирал трендовите уште пред да постојат социјалните мрежи и биле толку актуелни. Во својот документарен филм „Ова е Париз“, оваа занесна русокоса реши да зборува за своето детство после 20 години.

– Многу сум горд на се што постигнав и чувствувам дека има толку многу заблуди за мене. Сакав да им покажам на луѓето кој сум навистина и кој сум, рече таа.

Парис Хилтон откри дека била жртва на малтретирање, и дека се уште е трауматизирана од тоа. Таа истакна дека нејзините родители не се снаоѓале со неа кога била тинејџерка, па ја испратиле во училиште за превоспитување и промена на однесувањето во Јута, каде практично немала никаков контакт со реалниот свет.

– Бев дете, а ме фрлија во самица, ме тепаа, ме понижуваа и ме гледаа гола, рекла таа.

.

, StoryLand

Според него, на учениците од училиштето им биле давани средства за смирување, ги ставале во самица како да се во затвор, а немале приватност дури ни за време на туширањето – а потоа биле следени од персоналот. Таа тврди дека континуирано биле понижувани и мачени, а и самата добивала тепање и лекови на рецепт.

-Тоа требаше да биде училиште, но учењето не беше на прво место. Од моментот кога станав до крајот на денот, сите ми викаа, ми врескаа во лице, доживував постојана тортура. Персоналот би ми кажал страшни работи. Ме малтретираа, ме натераа да се чувствувам лошо. Мислам дека целта им беше да не скршат сите. Физички не малтретираа, не удрија и давеа. Сакаа да не заплашат, да не се бунтуваме, рече Парис и додаде:

– Сакам да бидам гласот на оние деца и возрасни кои поминале низ овие искуства. Сакам ваквото нешто да престане засекогаш и ќе направам се што е во моја моќ за да го постигнам тоа.“ Таа додаде дека не зборувала порано за тоа бидејќи се срамела.

– Добивам бројни мејлови од луѓе кои биле во исто училиште и преживеале исто како мене. Пишуваат дека сум храбар што го кажувам ова. Никогаш никому не сум кажала, бидејќи бев толку истрауматизирана што не сакав ни да спомнам, рече таа и додаде дека вработените во училиштето заслужуваат да бидат во затвор.

Парис признала и дека го создала ликот на „глупава русокоса“ за некако да ја заштити својата психа од трауми по тоа искуство и да преживее во суровиот свет на шоу-бизнисот.

Во истиот документарец таа зборуваше дека е меѓу првите познати личности чии еротски снимки завршиле на Интернет. Оваа мултимилионерка вели дека имала само 18 години кога се согласила да ја снима тогашниот партнер и дека била убедена дека никој друг нема да го види тоа.

Иако поради таа ситуација повеќе не им веруваше на мажите и не сакаше да влезе во сериозна врска, Парис моментално се мажи за Картер.

– Сега сум со најсовршениот маж и се чувствувам безбедно. Конечно го отворив срцето за прв пат и тоа е најдоброто чувство на светот, заврши Парис.

 

, StoryLand