Старата љубов не се заборава – многумина веруваат, а во случајот со Џенифер Лопез и Бен Афлек, оваа флоскула се покажа како вистинита, уште повеќе, двајцата успеаја повторно да ги разгорат страстите повеќе од првиот пат, а по 16 години, се случи помирување.

Со оглед на тоа дека апсолутно се во животот и оди добро, Џенифер по премиерата на филмот ‘Marry Me’ реши да ја објави истоимената песна која ја сними само за потребите на филмот.

Она што ја изненади нејзината армија обожаватели е фактот што нејзиниот сакан Бен Афлек суптилно се појавува во спотот за споменатата песна. Последен пат Бен беше дел од поставата на нејзиниот спот беше неверојатен пред 20 години, во песната „Jenny from the block“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)