Гардеробата е посебна болка во срцето на жената – никогаш празна, никогаш доволно полна.

„Немам што да облечам“ е проблем кој најчесто го решаваме со купување на нова гардероба, но има трикови кои ќе ги споделиме со вас и ќе ви покажеме начини да го претворите она што веќе сте го виделе во нешто сосема ново.

Џемпер

Зимата е идеално време да пробате различни варијанти на носење џемпер. Често се одлучуваме за две или три комбинации со еден џемпер и не се осмелуваме да експериментираме надвор од нив. Ако имате џемпер со копчиња, поиграјте си со методот на закопчување. Има најразлични варијанти, а ние ќе издвоиме неколку од најактуелните.

Голи раменици – ова е лесно да се направи и дава сосема нов изглед на вашата облека. Сè што е потребно е да ги прицврстите долните копчиња за вишокот материјал слободно да падне на рамениците и да ги открие. Под џемперот можете да носите тенџере во бојата што ја сакате. Додадете малку накит и ќе имате сосема поинаков изглед.

Друга варијанта е комбинација од џемпер и фустан за малку посериозен изглед. Облечете го преку обичен и едноставен фустан и повторно играјте со копчињата. Можете да носите штикли, доколку сакате поелегантен изглед, на оваа комбинација и чизми или патики.

Кошула

Во последно време кошулите се задолжителен елемент во секоја гардероба. Колку се поразлични, толку се пошироки можностите за комбинирање. Она што е интересно е дека има дури повеќе од 60 варијации на носење кошули, кои го покриваат секој стил. Комбинирање на кежуал стил со елегантен и деловен стил, ќе се согласите, е можно најмногу со помош на добра кошула.

Фустанот од кошула е исклучително тренди во последните неколку години и во него секогаш можете да изгледате интересно. Многу е едноставно, потребна ви е кошула една или повеќе големини поголема од големината што вообичаено ја носите или веќе дизајнирана кошула која всушност е фустан.

Друга добра работа е слободата за украсување со детали. Може да се комбинира со некој интересен ремен, накит, дури и склопени ракави го менуваат впечатокот. Ви предлагаме да се обидете да го комбинирате со длабоки чизми, а одлично одат и со џемпер, исто како и претходните примери.

.

Друг трик вклучува комбинации на панталони со поголема кошула. Ова дава лежерен изглед, лежерен и толку интересен. Обидете се да облечете обична бела кошула со поголем број на панталони со директно крој, закопчајте ја лежерно, облечете интересен корсет одоздола или можете да ја облечете преку убава маица. Комбинациите од овој тип оставаат впечаток на самодоверба и отстапуваат од клише ефектот.

Слободно излезете од вашата комфорна зона со боите и поиграјте си со палетата облека што ја имате бидејќи тоа е исклучително нагласено оваа година