Tomorrowland најави шоу на Eric Prydz HOLO во Амстердам овој октомври.

Одржувајќи се во градската Ziggo Dome на 20-ти октомври како дел од танцовиот настан во Амстердам, холографското шоу ветува „најсовремени визуелни и светлосни ефекти, што резултира со извонредно искуство што светот досега не го видел“.

Претстојното шоу ќе биде единствената европска изведба на HOLO за остатокот од 2022 година.

Билетите во претпродажба се достапни од среда (10 август). Билетите ќе бидат пуштени во општа продажба во петок (12-ти август). Земете билети овде.

Eric Prydz го дебитираше своето шоу HOLO во Глазгов во 2018 година и беше на турнеја во Њујорк следната година. Тој го најави враќањето на аудио-визуелниот спектакулар претходно оваа година, откако го осветли фестивалот Creamfields во Хајландс Парк, Челмсфорд, каде што настапи под водство на Ерик Прајдз, Прајда и Сирез Д.

Овој месец, шефот на Pryda ќе ја одигра својата единствена свирка на Ибица летово на иконата Ushuaïa покрај базенот во недела, 21-ви август.