Светското првенство во Катар стигна до полуфиналната фаза и натпреварувањето постепено се ближи кон крајот.

Хрватска, Аргентина, Франција и Мароко се четирите селекции кои резервираа пласман во полуфиналето.

Секоја од овие четири големи нации која ќе ја освои титулата на Светското првенство ќе добие сума од 42 милиони долари од ФИФА.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pubity (@pubity)