Ознака: tesla

  • Новости

Ален Делон: Сфатив дека животот стана неподнослив, повеќе не ме привлекува

Во телефонско интервју за „Le Journal du dimanche“ Ален Делон даде тажни уверувања. Додека минатиот март неговиот син изјави дека на актерот му оди многу добро, минатата недела читателите добија попесимистичен Ален Делон, koj зборуваше за неговата осаменост. Сите мои пријатели ги нема “Жан-Пол Белмондо минатата година, Роми, Миреј Дарк, Натали Делон, сите жени во мојот живот заминаа исто така. Единствената остана Брижит Бардо. Ние сме многу добри пријатели. Често разговараме, малку како двајца стари кретени да разговараат за она што го знаеле и поминале. Зборуваме и за денот кога ќе заминеме. Ѝ велам дека се надевам дека ќе...

Моја приказна

Најнови

Принцот Хари ја спореди својата сопруга Меган со неговата покојна мајка, принцезата Дијана

Во новата серија „Нетфликс“, војводата од Сасекс, принцот Хари изјави дека двете кралски дами од неговиот живот делат многу сличности. Во првата епизода од нивната документарна серија, Хари и Меган споделуваат детали за тоа како се запознале, како процветала нивната романса и како решиле да се разделат од кралското семејство, пренесува „Космополитен“. Гледајќи наназад на своето детство, Хари вели дека има силни спомени од „роеви папараци“, но се бори да се сети на раните моменти во кои е вклучена неговата мајка, принцезата Дијана. – Како да ги блокирав внатрешно, но секогаш се сеќавам на нејзината насмевка, на нејзината дрска...

Култура

Најнови

Центарот за култура “Трајко Прокопиев” ќе го красат уникатни графити нацртани од млади уметици

Младите уметници Дејвид Стоилковски и Младен Трендевски нацртаа графити на задниот дел од Центарот за култура во Куманово. Центарот за култура упати апел до сите сограѓани да се сочуваат и да продолжат да ги красат ѕидовите на Културниот Дом. Имено веќе подолг временски период “Трајко Прокопиев” дава голема поддршка на локалните уметници, со организирање на изложби, поетски читања како и нивно учество во други проекти. Целта е младите да се вратат и да творат во својот град. Се со цел зголемување на интересот за културата и оставање печат на генерациите што идат....

Мода

Најнови

Бела Хадид: Како е да се разбудиш и да плачеш уште пред да ги отвориш очите

Убавицата со порцелански тен, остри црти и леден поглед е еден од највлијателните супермодели во последните години. Таа толку многу го усовршила својот ладен, статичен поглед во камерата низ годините што секогаш сме изненадени кога ќе ја видиме нејзината насмеана фотографија во медиумите. Поради ова, многумина добија впечаток дека Бела Хадид е ладна, презирна и затворена личност. Таа преку интервју за магазинот „Вог“ открива дека на почетокот така мислеле многу нејзини колеги. Бела открила дека нејзиниот поглед, кој со текот на времето станал нејзин заштитен знак, всушност е нејзиниот штит и оклоп. Таа се претставува пред светот како челична...

  • Живот
  • Бизнис
  • Забава
  • Спорт

Сакала да живее во бајка: Грејс Кели ги жртвувала кариерата и среќата за да се омажи за принц

Грејс Кели беше и остана олицетворение на елеганција и стил. До денес, ретко кој успеал да ја надмине или да и се приближи, а таа останува стилски модел за многу дами кои сè уште се грижат за нејзиното уникатно однесување, грациозност и моден став. Грејс Патриша Кели потекнува од угледно семејство од Филаделфија, студирала глума, а по појавувањето во телевизиски драми конечно се качила на сцената на Бродвеј и стигнала до Холивуд. Таа долго време беше идентификувана како олицетворение на кул, софистицирана русокоса – врв на софистицираноста на Стариот Холивуд. Таа го шармираше Холивуд пред се со својот талент,...

Твитер го суспендира профилот на Канје Вест

Маск, самонаречен апсолутист за слобода на говорот, го поздрави враќањето на раперот, сега познат како Је, на платформата во октомври. – Дадов се од себе. Сепак, тој повторно го прекрши нашето правило против поттикнување насилство. Сметката ќе биде суспендирана, објави вчера Маск на Твитер. I tried my best. Despite that, he again violated our rule against incitement to violence. Account will be suspended. — Elon Musk (@elonmusk) December 2, 2022 Сметката на Вест беше суспендирана во рок од еден час по објавата на Маск, која беше дадена како одговор на корисник на Твитер кој рече „Те молам Илон, поправи...

(Видео)Македонски кувар готви среде планина

Македонскиот кувар Ѓоко Ризов подготвува разни специјалитети среде планината Кожув. На неговиот инстаграм профил  ги објавува сите рецепти. Уникатен и неверојатен начин да се ужива во храната, како во нејзиното приготвување така и во нејзиното вкусување. Профилот на Ѓоко е спој на хедонизам и задоволство. Уживајте во видеата и добијте инспирација за некое вкусно јадење!   View this post on Instagram   A post shared by 🥷Darko Vlogs📺 (@darkovlogs)   View this post on Instagram   A post shared by 🥷Darko Vlogs📺 (@darkovlogs)   View this post on Instagram   A post shared by 🥷Darko Vlogs📺 (@darkovlogs)   View...

Импресивната кариера на Серена Вилијамс: 9 ѕвездени моменти кои ја променија историјата на женскиот тенис

Серена заминува во пензија, а зад неа се овие моменти кои придонесоа за тенисерките и тенисерките. Во септемвриската насловна страница на магазинот „Вог“, Серена Вилијамс објави дека се повлекува од професионалниот тенис. Опишувајќи ја одлуката како „транзиција и еволуција“ бидејќи сè повеќе го насочува своето внимание кон нејзината работа како претприемач, филантроп и мајка на четиригодишната ќерка Олимпија, Вилијамс ќе ја заврши својата кариера како една од најголемите тенисерки на сите времиња. . Откако ја освои својата прва голема титула во сингл на УС Опен во 1999 година, Вилијамс има освоено 23 грен слем титули – рекорд за кој...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

FACEBOOK

СОЦИЈАЛНИ МЕДИУМИ