Ознака: sonic frontiers

  • Новости

Вера Ванг сигурно ја знае тајната на добриот изглед: На вртоглави потпетици и на 73 години го освојува Мајами

Вера Ванг може да им пркоси на возраста и стареењето, но никогаш не ги следи трендовите. Оваа 73-годишнa девојка на Инстаграм сподели серија фотографии и видеа од Мајами. На кадрите и фотографиите, модната дизајнерка носи црн топ со долги ракави со деколте, бели кратки шорцеви и бели „валентино“ потпетици со вртоглава платформа. Овој тренд и оваа година ја освои модната сцена, а сега слободно можеме да кажеме дека ќе го видиме следната година, како на модните писти, така и на улиците во најневеројатните комбинации. Судејќи според претходните појавувања, ова е нејзиниот омилен пар чевли.   View this post on...

Моја приказна

Најнови

Сакала да живее во бајка: Грејс Кели ги жртвувала кариерата и среќата за да се омажи за принц

Грејс Кели беше и остана олицетворение на елеганција и стил. До денес, ретко кој успеал да ја надмине или да и се приближи, а таа останува стилски модел за многу дами кои сè уште се грижат за нејзиното уникатно однесување, грациозност и моден став. Грејс Патриша Кели потекнува од угледно семејство од Филаделфија, студирала глума, а по појавувањето во телевизиски драми конечно се качила на сцената на Бродвеј и стигнала до Холивуд. Таа долго време беше идентификувана како олицетворение на кул, софистицирана русокоса – врв на софистицираноста на Стариот Холивуд. Таа го шармираше Холивуд пред се со својот талент,...

Култура

Најнови

5 најнеобични музеи во светот: Приказната за еден особено ќе ве воодушеви

Запознавањето на дестинацијата не може да се смета за комплетно без посета на музеи и други културни знаменитости. Но, што се случува кога некои дестинации се познати токму по нивните необични музеи? Некако е логично туристите да ги посетуваат токму поради оваа причина. Покрај оние кои се издвојуваат по својата иновација, како што се подводните музеи, има и такви кои во најмала рака може да се окарактеризираат како бизарни. Ви претставуваме дел од нив.   1. Меѓународен музеј на тоалетот Сулаб (англиски музеј на тоалетот Сулаб) Во главниот град на Индија се наоѓа еден од најнеобичните музеи во светот....

Мода

Најнови

Бела Хадид: Како е да се разбудиш и да плачеш уште пред да ги отвориш очите

Убавицата со порцелански тен, остри црти и леден поглед е еден од највлијателните супермодели во последните години. Таа толку многу го усовршила својот ладен, статичен поглед во камерата низ годините што секогаш сме изненадени кога ќе ја видиме нејзината насмеана фотографија во медиумите. Поради ова, многумина добија впечаток дека Бела Хадид е ладна, презирна и затворена личност. Таа преку интервју за магазинот „Вог“ открива дека на почетокот така мислеле многу нејзини колеги. Бела открила дека нејзиниот поглед, кој со текот на времето станал нејзин заштитен знак, всушност е нејзиниот штит и оклоп. Таа се претставува пред светот како челична...

  • Живот
  • Бизнис
  • Забава
  • Спорт

Вака се запознале принцезата Дијана и Доди: Кратка романса за која се уште зборува целиот свет

Принцезата Дијана беше во брак со сегашниот британски крал Чарлс, но познато е дека нивната врска не била идеална и дека Чарлс цело време страдал поради Камила со која сега е во брак. На самиот крај од бракот со Чарлс, се шпекулира дека Дијана имала низа врски со истакнати мажи, во кои пронашла утеха, а последниот во серијата, богатиот египетски наследник Доди ал-Фајед, веројатно е најпознат во јавноста. Ал Фајед бил познат како наследник на исклучително богат татко Мухамед, кој своевремено бил сопственик на познатата стоковна куќа „Хародс“, фудбалскиот клуб Фулам, како и хотелот „Риц“ во Париз. Иако многумина...

Твитер го суспендира профилот на Канје Вест

Маск, самонаречен апсолутист за слобода на говорот, го поздрави враќањето на раперот, сега познат како Је, на платформата во октомври. – Дадов се од себе. Сепак, тој повторно го прекрши нашето правило против поттикнување насилство. Сметката ќе биде суспендирана, објави вчера Маск на Твитер. I tried my best. Despite that, he again violated our rule against incitement to violence. Account will be suspended. — Elon Musk (@elonmusk) December 2, 2022 Сметката на Вест беше суспендирана во рок од еден час по објавата на Маск, која беше дадена како одговор на корисник на Твитер кој рече „Те молам Илон, поправи...

Погледнете ги најдобрите фотографии од Северната светлина од 2022 година

Зимата е тука, а тоа значи дека е време да ги откриеме најдобрите фотографии од Северната светлина во 2022 година. Благодарение на годишните награди за фотограф на годината на Северната светлина на Атласот Capture the Atlas, можеме да ги видиме овие спектакуларни и шарени погледи на поларната светлина . Оваа година има повеќе слики од кога било, благодарение на укинувањето на ограничувањата за патување. Од оддалечените агли на Арктикот до плажите на Нов Зеланд, фотографите патувале далеку и широко за да ја бркаат Северната светлина. Резултатите се визуелно сведоштво за убавината на природата, со неверојатните зелени, розови и жолти...

Импресивната кариера на Серена Вилијамс: 9 ѕвездени моменти кои ја променија историјата на женскиот тенис

Серена заминува во пензија, а зад неа се овие моменти кои придонесоа за тенисерките и тенисерките. Во септемвриската насловна страница на магазинот „Вог“, Серена Вилијамс објави дека се повлекува од професионалниот тенис. Опишувајќи ја одлуката како „транзиција и еволуција“ бидејќи сè повеќе го насочува своето внимание кон нејзината работа како претприемач, филантроп и мајка на четиригодишната ќерка Олимпија, Вилијамс ќе ја заврши својата кариера како една од најголемите тенисерки на сите времиња. . Откако ја освои својата прва голема титула во сингл на УС Опен во 1999 година, Вилијамс има освоено 23 грен слем титули – рекорд за кој...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

FACEBOOK

СОЦИЈАЛНИ МЕДИУМИ