Ознака: jazz

  • Новости

Спорт против стрес: Активности кои ќе го избришат стресот од вашиот живот

Подобро е да се држите до добар тренинг отколку до главоболка, а со овие активности дефинитивно нема да има грижи на повидок. Доколку барате некои промени во вашиот живот кои ќе ви помогнат да се опуштите и да си дадете малку одмор, тогаш овие спортови секако ќе ви го овозможат тоа! Вршењето на секаков вид на активност ќе донесе новина во вашиот живот, а доколку ви треба вистински водич за да се одлучите за најдобрата опција за тоа, еве неколку предлози, пренесува „Everydayhealth.com“. 1. Јога Јогата е придружена со добар глас, особено кога станува збор за опуштање на телото...

Моја приказна

Најнови

Мир Јам, српска кралица на романите: Храбро сакала, но никогаш не се омажила

Официјално не се знае доволно за животот на пионерката на српското новинарство; има многу повеќе претпоставки и претпоставки кои се речиси исто толку имагинативни како и нејзините романи Зад името на познатиата писателка Мир Јам, кој почина на денешен ден пред точно седум децении, стоеше публицистката и една од ретките тогашни новинари – Милица Јаковљевиќ. Официјално, не се знае доволно за животот на пионерката на српското новинарство, која е родена во Јагодина на 22 април 1887 година, а детството го поминала во Крагуевац. Има многу повеќе нагаѓања и претпоставки кои ги пополнуваат празнините, најмногу за нејзиниот приватен живот во...

Култура

Најнови

Џеј Ло блесна на премиерата на филмот, во центарот на вниманието беше луксузен пенлив фустан

Сакаме да ја гледаме Џенифер Лопез во опуштено издание, но на црвениот тепих таа навистина нема конкуренција. Латино дивата Џенифер Лопез блесна на црвениот тепих на премиерата на филмот „Shoutgun Wedding“. Синоќа во Лос Анџелес се одржа премиерата на филмот „Свадба со пушка“ во кој женската главна улога ја толкува латино дивата Џенифер Лопез. За овој свечен настан, Џеј Ло носеше прекрасен жолто-кафеав фустан кој беше украсен со сребрени кристали. Долгиот лелеав фустан беше во центарот на вниманието додека пејачката и актерка позираа. Косата ја врза во висока пунџа, а изгледот го круниса со големи сребрени обетки. Филмот „Свадба...

Мода

Најнови

Кејт Бекинсејл: Стајлинг кој го задржува вниманието на минувачите

Кејт Бекинсејл сака да ризикува и да експериментира со модата, а конечниот резултат е секогаш хит. Холивудската актерка Кејт Бекинсејл покажа уникатно чувство за мода во своето последно појавување. Англиската актерка е фотографирана на улиците на Беверли Хилс кога излегувала од салон за убавина. Во таа прилика таа облече комбинација која зрачи со уникатност и уникатност, а можеме да ја класифицираме како авангарден моден стил. Таа носеше лаванда виолетова предимензионирана јакна над сатенски црн ансамбл, чии нозе беа украсени со еднорози. За драматичниот изглед придонесоа високите црни чизми-платформи, а во раката носеше мала зелена чанта. Косата ја собра во...

  • Живот
  • Бизнис
  • Забава
  • Спорт

Ќе се изненадите што овој материјал е меѓу трите најпогодни за зима

Во зима, тешко е да се најде рамнотежа помеѓу убавото и доволно топлото. Падот на температурата кај дамите значи дека тие го стесниле стилскиот избор, бидејќи за жал е тешко да се најде рамнотежа помеѓу убавото изглед без да ве потсетува на движечки куп гардероба и – доволно топли избори. Еве кои материјали ќе ви дадат топол и стилски изглед оваа зима. 1. Кашмир Кашмирот во поширока смисла спаѓа под волна, но бидејќи често се истакнува како посебен материјал, потребно е да се каже неколку збора за овој топол материјал за зимските денови. Од сите зимски ткаенини, кашмирот е...

Ги сруши сите рекорди: 1,43 милиони примероци од оваа книга се продадени за еден ден

Успехот на мемоарите на војводата од Сасекс беше очекуван со оглед на тоа што книгата се најде на врвот на листата на бестселери на Amazon само врз основа на резервирани нарачки. Долгоочекуваните мемоари на принцот Хари беа пуштени во продажба во вторникот, со што стана најбрзо продаваната британска нефикционална книга во историјата со продадени 400.000 примероци. Издавачот на книгата, Penguin Random House, објави и дека првиот ден во САД, Канада и Велика Британија се продадени вкупно 1.430.000 примероци од Reserve. Исто така, признанието на Хари го сруши рекордот на Ветената земја на Барак Обама, која со 887.000 продадени примероци...

Течно злато за коса: Помага при хидратација, ја поддржува еластичноста и ја штити косата од оштетување

Аргановото масло го подобрува сјајот на косата со тоа што ја храни косата и ја прави поотпорна. Заедно со кокосовото и рицинусовото масло, маслото од арган е едно од најдобрите масла што треба да ги вклучите во вашата рутина за нега на коса. Ова масло остава мазно чувство на косата и прашкаст мирис, а доколку имате кадрава коса вашите локни ќе бидат светли и сјајни. Дополнително, како што известува списанието Marie Claire, маслото од арган исто така ја штити косата од секојдневно оштетување – како топлина и загадување. Што е арганово масло? Аргановото масло се извлекува од плодот на...

Слатка фотографија од Меси и Антонела го обиколи светот: Можеш да бидеш најдобар на светот, секогаш си женски фотограф

Поубавата половина на фудбалерите на овогодинешното Светско првенство привлече големо внимание, а меѓу нив е и сопругата на Меси, Антонела Рокузо. Така фотографите ги следеа на секој чекор по победата на Аргентина, а една фотографија го обиколи светот и насмеа многу луѓе. Имено, на фотографијата се гледа како Меси ја фотографира својата Антонела со трофејот, а еден од корисниците на социјалните мрежи смислил симпатичен опис. -Можеш да бидеш најдобар на светот, секогаш си женски фотограф, пишуваше покрај фотографијата и насмеа многу...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

FACEBOOK

СОЦИЈАЛНИ МЕДИУМИ