Ознака: cryptocurrencies

  • Новости

Украина ги избра своите претставници за Евровизија: Гас-маски, нуклеарно предупредување и силна порака за целиот свет

Поп дуото наречено „Креатори“ ќе ја претставува Украина на Изборот за песна на Евровизија 2023 година, а тие го снимија и својот настап за споменатиот натпревар. Имено, настапот се емитуваше од засолниште во Киев, а метро станицата во главниот град на Украина, која со месеци се користи како засолниште, сега е претворена во ТВ студио. За време на настапот, танчерите носеа гас-маски додека на екраните се појавија знаци за нуклеарно предупредување: – Не плашете се да го кажете тоа што го мислите – стиховите се слушаат во позадина. Откриено е и зошто е донесена одлука да се снима од...

Моја приказна

Најнови

Дали некој воопшто се сеќава на првата филмска улога на Бред Пит?

Бред Пит е суперѕвезда со долго холивудско резиме, а ретко кој веќе се сеќава на неговата рана работа. Практично секој знае некоја приказна за тоа како Бред Пит започнал во Холивуд. Тој правеше реклами на почетокот на неговата кариера, појавувајќи се без маица за Pringles пред да глуми во кампања за Levi’s неколку години подоцна. Иако тоа се случуваше, Пит, исто така, постојано се занимаваше со телевизија и филм. Во текот на неговата кариера, оскаровецот ќе биде познат по филмовите како што се Легендите за есента, Se7en, 12 мајмуни, Fight Club, Oceans’ Eleven, Mr. & Mrs. Smith, War Machine,...

Култура

Најнови

(ВИДЕО) Како се снимаше новиот Аватар 2

Нурнете во возбудливото снимање на новиот филм Аватар 2 кој имаше премиера на 16 декември 2022. Во филмот играат Сем Вортингтон, Стивен Ланг, Mишел Родригез и Џоел Дејвид Мур. Академијата го сподели следното видео:   View this post on Instagram   A post shared by The Academy...

Мода

Најнови

Правилен и безвременски избор да блеснете на новогодишната ноќ и церемонијата која ви е важна

Секогаш има време и место за фустан со светки – без разлика дали барате мини, макси, миди или топчест фустан. Во споредба со количината на избори, ова е секогаш најдобрата опција за новогодишната ноќ. Со нив нема да погрешите, а ако мислите дека не се толку модерни оваа сезона, се лажете. Најчесто ги гледавме на овогодинешните Греми награди, а кога ѕвездите како Рис Витерспун, Кристина Ричи и Сандра О носат нешто, тогаш нема сомнеж. Секогаш има време и место за фустан со светки – без разлика дали барате мини, макси, миди или топчест фустан. Искрено, без оглед на стилот...

  • Живот
  • Бизнис
  • Забава
  • Спорт

Еве какви се шансите да останете бремена со близнаци: Ова се одлучувачките фактори

Постојат бројни причини за појава на повеќекратна бременост. Веруваме дека секоја жена барем еднаш во животот се запрашала какви се нејзините шанси да остане бремена со близнаци. Раѓањето на близнаци во последно време е зачестено, делумно поради ин витро оплодување, делумно поради тоа што жените се одлучуваат да станат мајки на подоцнежна возраст. Бројот на близнаци родени од 1986 до 2009 година скокнал за околу 75 отсто, а моментално на секои 1.000 раѓања се раѓаат околу 32 близнаци. Ако и вие имате желба да станете мајка на близнаци или едноставно се прашувате какви се шансите, треба да знаете кои...

Твитер го суспендира профилот на Канје Вест

Маск, самонаречен апсолутист за слобода на говорот, го поздрави враќањето на раперот, сега познат како Је, на платформата во октомври. – Дадов се од себе. Сепак, тој повторно го прекрши нашето правило против поттикнување насилство. Сметката ќе биде суспендирана, објави вчера Маск на Твитер. I tried my best. Despite that, he again violated our rule against incitement to violence. Account will be suspended. — Elon Musk (@elonmusk) December 2, 2022 Сметката на Вест беше суспендирана во рок од еден час по објавата на Маск, која беше дадена како одговор на корисник на Твитер кој рече „Те молам Илон, поправи...

Историјата на божиќниот камион на Кока-Кола и зошто е толку популарен

Ја споделуваме временската линија на Божиќниот камион на Кока-Кола – и неговата изненадувачка врска со Војна на ѕвездите. Поминаа 27 години откако Божиќниот камион на Кока-Кола за првпат ги украси нашите ТВ екрани. Има нешто примамливо во звукот на „Празниците доаѓаат“ додека камионот се движи во град или град што е веќе осветлен со божиќни светилки. Милиони луѓе го следеа неговото патување низ годините, па дури и се користеше за предлози за брак. Секогаш привлекува толпи луѓе и собира многу возбуда на социјалните мрежи додека семејствата го чекаат пристигнувањето на големиот црвен камион во нивното соседство. Овогодинешната тура со...

Тимот што ќе победи на светското првенство ќе добие сума од 42 милиони долари

Светското првенство во Катар стигна до полуфиналната фаза и натпреварувањето постепено се ближи кон крајот. Хрватска, Аргентина, Франција и Мароко се четирите селекции кои резервираа пласман во полуфиналето. Секоја од овие четири големи нации која ќе ја освои титулата на Светското првенство ќе добие сума од 42 милиони долари од ФИФА.   View this post on Instagram   A post shared by Pubity...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

FACEBOOK

СОЦИЈАЛНИ МЕДИУМИ