Иако Кембел беше главно таинствена кога станува збор за нејзината ќерка, таа неодамна сподели неколку снимки од нејзината сакана на социјалните мрежи.

Ќерката Наоми Кембел ги направи првите чекори. Супермоделот (52) која главно не се рекламираше за своето мајчинско искуство, на Инстаграм објави две фотографии на кои нејзиното 13-годишно девојче ги прави првите чекори.

На снимката мајката и ќерката шетаат рака под рака низ бујното зеленило покрај езерото. Фотографиите ги воодушевија нејзините следбеници, а во коментарите ги поддржаа и неколку познати личности, меѓу кои и нејзините пријатели.

Иако Кембел беше главно таинствена кога станува збор за нејзината ќерка, таа неодамна сподели неколку снимки од својата сакана на социјалните мрежи.

Минатиот месец манекенката го покажа своето мало девојче на Инстаграм со фотографија направена во пресрет на Мет Гејл. На неа, нејзината ќерка, удобно седната на стол за хранење, со ентузијазам ја гледа мајка си на ТВ додека оди по црвениот тепих.

Инаку, Кембел во мај минатата година откри дека ѝ посакала добредојде на својата ќерка, покажувајќи им на своите придружници слика на која ги држи нозете на својата новородена ќерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Naomi Campbell (@naomi)

– Прекрасен мал благослов ме избра мене да бидам нејзина мајка. Многу ми е чест што ја имам оваа нежна душа во мојот живот, нема зборови за да ја опишам доживотната врска што сега ја споделувам со тебе, мој ангел. Нема поголема љубов – напишала тогаш.

Во февруари таа ги разјасни гласините за посвојувањето во нејзината приказна на насловната страница на британскиот Вог.

-Не е посвоена – таа е мое дете – изјавила манекенката, напоменувајќи дека извесно време ја криела веста од јавноста.

– На прстите од едната рака можам да избројам колку луѓе знаеле дека ќе го добијам. Но, таа е најголемиот благослов што некогаш сум можел да го замислам. Тоа е најдоброто нешто што сум го направил и тоа ми се случи.