Легендарниот актер Енис Бешлагиќ на својот Инстаграм профил објави фотографија со покојниот Тошет Проески. Со овие фотографии Енис се потсети на легендарниот пејач, а воедно и на убавите времиња кои се зад нас.

– Ги добивам овие слики каде што јас и нашиот Тоше правиме извлекување на награди заедно во 2004 година (пред 18 години) Се сеќавам како тогаш имаше поголема радост кога сите имавме помалку и бевме среќни за многу помали работи отколку што многумина од нас денес можат. те прави среќен. Сè што е важно денес беше помалку важно тогаш, освен добра шега и широка, искрена насмевка, која се помалку ја гледам кога се дружам со луѓе. Желбата да ги фасцинираме другите нè оддалечи од нашата личност и од тоа кои сме. Затоа бидете тоа што сте, заштедете ја таа енергија што ја имате и нахранете ја опкружувајќи се со добри, позитивни и весели луѓе, напиша Енис во описот.

Следбениците беа воодушевени од фотографијата и оставија голем број позитивни коментари.

Да потсетиме, Тоше Проески загина на 16 октомври 2007 година во сообраќајна несреќа, а зад себе остави бројни хитови кои се слушаат и денес.