Убавата Софија сподели фотографии од роденденската забава и ги воодушеви своите следбеници

Ѕвездата на серијата „Модерно семејство“, убавата Софија Вергара неодамна го прослави својот јубилеен 50-ти роденден.

По тој повод таа на својот Инстаграм профил сподели фотографии и видеа од церемонијата и покажа дека со годините изгледа се подобро и подобро.

За време на вечерната забава Софија позира со пријателките, а на една од фотографиите со тортата напиша коментар „Официјално стара“.

Заносната Вергара таа вечер облече жолт тесен фустан кој целосно ја следи линијата на телото и ја воодушеви со беспрекорниот изглед, егзотичната убавина и завидната фигура на педесет години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara)

На нејзиниот профил може да се видат и фотографии од роденденскиот пикник кој се одржа во текот на денот на кој присуствуваа нејзиниот сопруг и актер Џо Манганиело и синот Маноло Гонзалес Вергара.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara)