И вкусни и ефективни! Дали сакате да изгубите тежина, да изградите мускули или да се чувствувате фит? Овој пијалак со босилек од боровинки е преполн со хранливи материи кои ќе помогнат да се елиминира надуеноста и да се промовира губење на тежината.

Тоа е микс од сочни, свежо набрани боровинки и ароматичен свеж босилек во ледено смути кое повеќе личи на авантуристички коктел отколку на утринска ужина. Овие состојки ќе се погрижат вашето смути да заситува и задоволува, со што ќе се чувствувате сити со часови.

Овој рецепт за смути може да помогне при слабеење, но не е магично решение. Тоа е само избалансирано смути со протеини, здрави масти и јаглехидрати, богато со растителни влакна. Мора да запомните дека покрај пијалоците и здравата исхрана, мора да вклучите и некој вид физичка активност во вашата дневна рутина.

Состојки:

– боровинки
– Грчки јогурт
– босилек
– лимон
– бадемово путер и бадемово млеко
– ленено семе
– банана

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер со голема моќност и измешајте додека не се изедначи. Започнете со половина шолја бадемово млеко и додајте уште ако е потребно за да ја постигнете саканата конзистентност.

Истурете во чаша и уживајте!