Гледајќи наназад во наредената историја на состаноци на Леонардо ди Каприо

Жизел Бундхен, Бар Рафаели и Блејк Лајвли се само неколку од жените со кои Леонардо ди Каприо со кој се забавувал. Сега, по неговото разделување со Камила Мороне, ајде да погледнеме назад во неговата биографија за состаноци.

Дали Леонардо ди Каприо некогаш ќе се смири?

Се чини дека тоа прашање сè уште е непознато. По четири години врска, оскаровката и девојката на актерката Камила Мороне раскинаа, ставајќи го на пазарот еден од најозлогласените ергени во Холивуд.

Дали сте претпазливи за тој наслов? Па, тој го има резимето за состаноци, кое содржи нула јавни ангажмани, за да го докаже тоа.

Откако првпат беше забележан со модел во средината на 90-тите, Лео покажа прилично наклонетост кон модните писти. Еј, секој си има тип, нели! Но, дали се сеќавате на таа петмесечна романса со Блејк Лајвли која сите ги озборуваше?

И едно е сигурно: врската со ѕвездата „Беше еднаш…во Холивуд“ е авантуристичка, исполнета со раскошни одмори, патувања на Канскиот филмски фестивал и многу возења со велосипед во Њујорк. Плус, можеби едноставно станувате вирален мем.

Сепак, Лео не станува сериозен со никого. Во текот на неговата кариера, Лео одеше на голем црвен тепих, рака под рака со само две девојки – а само неколку жени ја запознале неговата мајка. (Додека тој и Камила заедно присуствуваа на Оскарите 2020 година, тие позираа на тепих одделно.)

Да ги видиме сите девојки на Леонардо Ди Каприо:

Leonardo DiCaprio dating history, Bridget Hall

 

Сала Бриџит
Првата манекенка Лео наводно се романсала? Манекенката на Викторија Сикрет, Бриџит Хол, со парот присуствуваше на неколку настани заедно во 1994 година. Но, нејзиниот агент во тоа време ги негираше сите гласини дека тие се нешто повеќе од пријатели, велејќи: „Се сеќавам на него. Тој беше толку мало момче. пријатели, ова е толку не е точно“.

Leonardo DiCaprio dating history, Kristen Zang

 

Кристен Занг
Додека Лео ретко оди на црвениот тепих со некој од неговите значајни други, тој беше рака под рака со девојката актерка Кристен Занг на премиерата на Romeo + Juliet во 1996 година. Двојката беше во врска две години, пред Кристен наводно да се откаже од тоа во 1998 година. „Таа е љубовта на неговиот живот“, изјави тогаш пријател на Кристен за The New York Daily News. „Таа мисли дека тој треба да порасне.

Leonardo DiCaprio, Gisele Bundchen, Oscars Couples

 

Жизел Бундхен
Колку беа сериозни Лео и најпознатиот светски супермодел кога беа заедно? Па, таа е единствената жена со која тој излегувал и го придружувала на Оскарите.

Парот се забавуваше и исклучуваше шест години од 1999 до 2005 година, со што стана еден од најжешките и најприватни парови во Холивуд. Но, во 2005 година, бразилската манекенка донесе одлука да си замине. А потоа, во 2019 година, таа конечно се отвори за раскинувањето со ПОРТЕР, откривајќи дека се бори со напади на паника и знаела дека треба да го промени својот животен стил.

„Повеќе не се отепував со пушење, пиење и премногу работа, станував сè посвесна за нештата што одбрав да не ги гледам“, рефлектира таа во нејзината книга „Лекции: Мојот пат до смислен живот“. „Дали јас бев сам што сакав да направам некое сериозно претресување на душата додека тој остана ист? На крајот, за жал, одговорот беше да“.

Но, на крајот, се успеа, бидејќи Жизел на крајот се омажи за Том Брејди во 2009 година. Во меѓувреме Лео се пресели во друга сериозна врска.

Leo DiCaprio, Bar Rafaeli

 

Бар Рафаели
Во 2006 година, тој започна романса со моделот на костими за капење Sports Illustrated, Бар Рафаели, кој беше 11 години помлад од него.

Двојката се раздели на шест месеци во 2009 година, а Бар подоцна изјави за списанието L’Isha дека и треба тоа време одвоено. „Тоа беше половина година за која сум многу благодарна“, објасни израелскиот супермодел. „Сфатив многу работи за себе“.

„Работев на себе [и] пораснав“, продолжи Рафаели „Не знаев како е „сам“. Денес знам дека врската може да функционира само ако знаеш дека можеш да бидеш сам и не се плашиш. Денес не се плашам да бидам сам“.

До 2010 година, тие поттикнаа гласини за свршувачка, но извор ги собори извештаите на E! Вести. И до средината на 2011 година, парот се раздели засекогаш.

Leonardo DiCaprio, Blake Lively

 

Блејк Лајвли
Забележано во мај 2011 година: најбараниот актер во Холивуд и It Girl на ТВ се пријатни на јахта во Кан. Да, пред да се омажи за Рајан Рејнолдс, ѕвездата на „Gossip Girl“ излегуваше со Лео.

Откако најпрво биле видени заедно на глам филмскиот фестивал (наводно се сретнале претходниот ноември на вечера за потенцијалните членови на актерската екипа за Големиот Гетсби), Лео, тогаш 36, и Блејк, тогаш 24, биле фотографирани на состаноци и се занимавале со PDA во Италија, Њујорк и Австралија.

За жал, по само пет месеци, најжешката двојка во летото 2011 година беше Dunzo, со извор за E! Вести дека разделбата била пријателска.

Erin Heatherton, Leonardo DiCpario

 

Ерин Хетертон
По неговата виорна романса со ѕвездата на Gossip Girl, Лео почна да се забавува со моделот на Victoria’s Secret, Ерин Хетертон на почетокот на 2012 година, при што парот беше фотографиран како зип-лајн во Мексико со неговата мајка Ирмелин.

Сепак, тие се разделија спогодбено до ноември.

Leonardo Dicaprio, Kelly Rohrbach

 

Кели Рорбах
Следуваше моделот на Викторија Сикрет и идната ѕвезда на Baywatch во 2015 година, но по 18 месеци парот се откажа.

„Ова е навистина зафатено време за двајцата“, изјави тогаш извор. „И двајцата се толку зафатени што беше тешко да се направи врската да функционира. Тие се уште се многу пријателски расположени.

Coachella, Rihanna, Leonardo DiCaprio

 

Ријана
Интернетот за малку ќе се исклучи кога се појавија фотографии од Лео и Ријана како многу се зближуваат на музичкиот фестивал Коачела во 2016 година, што се случи само една година откако двајцата наводно се бакнувале на забавата во вилата на Плејбој.

Така, кога повторно беа забележани заедно на неонскиот карневал, се појавија гласини. Но, извор негираше дека парот бил предмет. „Тие се пријатели и се уште се дружат“, сподели инсајдер. „И двајцата сакаат ист тип на музика и тоа е обично кога ќе налетаат еден на друг. Ниту еден од нив сега не бара некаков тип на врска“.

Leonardo DiCaprio dating history, Nina Agdal

 

Нина Агдал
Додека Лео првпат беше поврзан со данскиот модел уште во 2014 година, кога беа забележани на истата забава во Супер Боул, Нина ги отфрли романтичните гласини. „Никогаш не сум го запознала, но имам пријател кој беше поканет на вечера со него“, изјави таа за Cosmo. „Но, знаете, што и да е. Тоа е вид на група со која комуницирате, луѓе што ги среќавате на забави, така што тоа би било сосема природно“.

Истакнувајќи дека „сака русокоси“, ѕвездата на „Спортс илустрејтед“ призна дека тие неколку пати претходно ги вкрстиле патиштата. „Ако сте во Њујорк, секогаш го гледате наоколу“.

Но, до мај 2016 година, Нина и Лео беа предмет, со извор кој вели: „Тие имаат одлична хемија и многу се смеат“. За жал, по една година заедно, вклучително и одмори на Бахамите и Монтаук, Е! Вести потврдија дека нивната романса завршила во мај 2017 година.

„Тие остануваат во контакт и остануваат пријатели“, открил тогаш извор близок на поранешната двојка. „Тоа е пријателска поделба и тие одат напред.

Bella Hadid, 23rd birthday

 

Бела Хадид
Во мај 2017 година, Лео и манекенката предизвикаа гласини за романса кога беа забележани заедно на хуманитарната гала amfAR за време на Канскиот филмски фестивал, веднаш по објавувањето на веста за неговото разделување со Нина.

Но, извор во тоа време потврди дека и актерот и Бела се сингл и дека ништо не се случува. „Лео не бара друга девојка“, објаснил извор. “Тој само го прави Лео. Лео е флертувач, отсекогаш бил.”

Leonardo DiCaprio, Camila Morrone

 

За разлика од некои од претходните девојки на Лео, Камила не се плашеше лежерно да се осврне на нивната врска, дури и ракоплескаше на коментарите со омраза откако објави Инстаграм на покојните Лорен Бекол и Хемфри Богарт. „Ваква љубов“, напиша таа покрај сликите на парот, кој имаше 20 години разлика меѓу нив.

Кога фановите дојдоа по неа, таа брзо одговори на нејзината приказна на Инстаграм. „Само што прочитав некои од коментарите на мојот Инстаграм и… Боже мој, луѓето се толку злобни и полни со гнев кон луѓето за кои не знаат ништо.

Оттогаш, таа го поддржуваше на настани за промовирање на „Once Upon a Time…“ во Холивуд, при што Лео ѝ возврати, играјќи ѝ „Инстаграм Бојфренд“ за време на нивниот престој во Кан. „Го видов мемето“, изјави Камила подоцна за Vanity Fair. Кутриот, го нарекуваат дечко на Инстаграм. Тој е екологист и филмска ѕвезда и тоа не значи ништо!