Шпанскиот тенисер Алехандро Давидовиќ-Фокина го елиминира Новак Ѓоковиќ во второто коло на Мастерсот во Монте Карло. Со неверојатна игра, 45-от тенисер на светот во три сета го скрши отпорот на Новак – 6:3, 6:7, 6:1.