Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли се олицетворение на најдобри пријатели кои станаа романтични партнери. Овие 2-ца се неразделни од почетокот на нивната врска, што резултираше со долготрајна љубов и среќно семејство од 5 членови.

Ние од „Брајт Сајд“ веруваме во судбината, и иако на почетокот можеби е тешко, сродните души секогаш треба да бидат на крајот.

Нивниот живот како пар започна како епизода од романтична серија.

 

The Story of Blake Lively and Ryan Reynolds Shows That With the Right Person, a Relationship Will Last a Lifetime

Рејнолдс и Лајвли првпат се сретнаа на снимањето на нивниот прв заеднички филм, Green Lantern, каде што беа главните актери. Меѓутоа, во тоа време и двајцата беа во врска. Рејнолдс беше во брак со Скарлет Јохансон, додека Лајвли беше во врска со Пен Бедгли. Ова го направи нивниот состанок малку незгоден, но сепак, тие не знаеја дека универзумот има различни планови за нив.

Тоа што беа пријатели на почетокот беше клучот за нивната врска.

The Story of Blake Lively and Ryan Reynolds Shows That With the Right Person, a Relationship Will Last a Lifetime
Додека врската на Блејк со Бадгли не траеше минатата 2010 година, разводот на Рејнолдс со Јохансон беше финализиран една година подоцна. Дуото за тоа време имаше добро пријателство, па дури и отиде на двоен состанок, но со различни партнери! „Тоа беше најнезгодниот датум за нивните, веројатно затоа што бевме исто како огномет што наидуваше“, продолжи Рејнолдс, „На почетокот беше чудно, но долго време бевме другари. Мислам дека најдобриот начин да се има врска е да се започне како пријатели“.
Во 2011 година, универзумот почна да игра Купидон. Тие почнаа да излегуваат и нивниот прв состанок беше во суши ресторан. Не знаеја дека сите тие мали моменти ќе доведат до тајна венчавка што се случи во 2012 година. Иако никој не го виде тоа како доаѓа, тоа беше совршен момент за парот да ја изјави својата љубов и искреност еден кон друг и на нивните семејства и пријатели и на крајот јавноста.

Најдобрите пријатели и љубовници се споија во едно семејство.

The Story of Blake Lively and Ryan Reynolds Shows That With the Right Person, a Relationship Will Last a Lifetime
Лајвли ја опиша Рејнолдс како нејзина најдобра пријателка и тоа само покажува дека имањето и партнер и пријател во значајно другарува прави врската да трае цел живот. И еден начин да се докаже ова е дека, и покрај бурните распореди на парот, Рејнолдс поминува многу време со својата сопруга и тие не можат да се заситат од љубовта и наклонетоста еден на друг. Во една од своите објави на Твитер, тој дури се пошегува: „Посакувам. Би можел да искористам малку „време за мене“.
Во едно интервју, Лајвли ја покажала својата благодарност кон нејзиниот сопруг и изјавила: „Знаев дека тој секогаш ќе ми биде најдобар пријател цел живот“. И додаде: „Тоа беше најголемата работа за мене. Никогаш не знаев нешто слично на пријателството што го имав со него. Можев да ми се допадне онолку колку што го сакав“. Зад троловите се крие безусловна љубов.
Како познати познати личности, тие се согласија да го задржат животот на своите деца приватен, но кога Рејнолдс ја доби својата ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд, толпата и јавноста останаа во страв кога децата на парот се појавија посебно и ретко во јавноста покрај Лајвли. . Тоа беше посебен настан и пресвртница за парот, а тие го прославија со целото семејство.
The Story of Blake Lively and Ryan Reynolds Shows That With the Right Person, a Relationship Will Last a Lifetime
Кога треба да снимаат, тие очигледно одбиваат да бидат одвоени еден од друг, па повеќе е како да се менуваат.
Според Рејнолдс, „само се трудам да бидам што е можно повеќе присутен. Не се разделуваме како јас да снимам филмови, а жена ми да снима филмови, а ние одиме да патуваме насекаде и само сите заедно. Мислам дека тоа беше најдобриот дел од тоа е што навистина не поминуваме многу време разделени“. Ова им дава на двајцата еднакво време за нивните деца и ја зајакнува врската меѓу нив.

Со вистинска љубов, сè е можно, а Рејнолдс ја сподели и тајната на долгиот брак со својата сопруга, велејќи: „Растеме заедно. Ние учиме еден од друг. Така да, јас сум среќен што имам другар во тоа“. Таквата љубов, каде што можете да најдете сродна душа и другар во една личност, е најдобрата комбинација за долготрајна и среќна врска.