Совршеното парче не излегува од мода со години. Во деновите кога едноставно не знаеме што да облечеме затоа што надвор е премногу топло за дебели јакни и ладно без нив, тука е пончото. Парче кое веќе стана класика и ќе биде во тренд во есенската сезона.

Пончото потекнува од Мексико, а е добредојден дел од гардеробата ширум светот поради неговата практичност. Покрај тоа што е идеален за комбинирање со речиси сите варијанти на облека, може да се носи на неколку начини.

Со ремен или каиш дополнително ќе ви ја истакне половината, може да се врзува и да се носи слободно, да паѓа или лежерно да го покрие.

Ви претставуваме три модели на пончо и комбинации кои ќе доминираат и оваа есен.

1. Црно-бело пончо
Пончото во овие бои е најпрактично бидејќи лесно се комбинира со сите други бои. Идеален е за дами кои не сакаат многу да експериментираат со боите, а ќе го носат речиси во секоја пригода.

, StoryLand

 

2. Да се ​​разбие монотонијата
И покрај тоа што многумина го сметаат за парче облека кое се вклопува во спортски стил, пончото може да послужи и како парче облека за пригоди кои бараат елеганција.

, StoryLand

 

3. Во земјени тонови
Земјените бои повторно ќе бидат главни ѕвезди кога станува збор за есенската облека. Беж пончо е идеално за секој ден, а можете да го носите во комбинација со повеќе бои и нијанси.

, StoryLand