Правењето совршена семејна фотографија за одмор за вашите родители не е секогаш најсреќното искуство. Иако сакаат да го овековечат крајот на годината на најубав можен начин, на децата не им е баш толку забавно, ниту пак ќе се однесуваат баш како што замислиле нивните родители. Актерката Џесика Алба сподели снимка од зад сцената од празнично снимање во пижами.

Во видеото, Алба се обидува да ги смири своите три деца: Хонора, 14, Хевен, 11 и Хејс, 4, додека нејзиниот сопруг Кеш Ворен ја извршува својата должност да ги спои двете семејни куки, Луси и Доли, за совршена семејна снимка. .

– Ништо како обидот да се скара три деца и две кучиња за празнично снимање. #BTS реалност – напиша таа.

Децата, во исти зелени карирани пижами, скокаат на перници меѓу фазите и се обидуваат да го насочат снимањето по нивни услови. Децата во еден момент конечно беа подготвени за фотографирање, а изразот на лицето на Алба е препознатлив за сите мајки кои знаат како е кога се обидувате да ги организирате децата барем на секунда да бидат мирни и да се однесуваат онака како што сте замислиле.

Ви благодариме што ја покажавте вистинската борба за да добиете семејна фотографија“, коментира еден фан.

– Не си сам – додаде друг.

За среќа на Алб, сета напорна работа се исплатеше бидејќи семејството го сними совршениот кадар по нешто што изгледаше како многу долг ден.

Ова не е првпат Алба да покажува помалку гламурозни моменти од мајчинството. Актерката уште во јули откри дека оди на терапија со двете ќерки кои во тој момент влегувале во пубертет.

– Мораме да ја одржиме линијата на комуникација. Како можам да бидам подобар родител за тебе? Како сакаш да зборувам со тебе? Не ме исклучувајте – објаснила за „Glamour UK“ целта на тераписките сесии.

– Терапевтот нема никаков однос со вас, па може да биде навистина објективен и вие создавате безбеден простор за вашето дете навистина искрено да ви каже што не функционира во однос на вашето родителство – објасни таа.

Изгледа дека Алба прави сè како што треба во однос на правилното воспитување на своите деца – дури и ако понекогаш станува малку бурно и исцрпувачко, на крајот на краиштата – родителството е постојана крива на учење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba)