Памела Андерсон ќе игра ограничен ангажман во Чикаго до 5 јуни во театарот Амбасадор.

Актерката од Baywatch (54) го имаше своето деби на Бродвеј во вторникот вечерта во улогата на Рокси Харт во долгогодишниот мјузикл Чикаго.

Ѕвездата беше сликана на завесата во нејзиниот костим составен од црно трико и мрежи, љубезно прифаќајќи букет црвени рози додека стоеше до актерката Лана Гордон.

Минатиот месец, Андерсон разговараше со PEOPLE за преземање на улогата, признавајќи дека настапот на Бродвеј значи „нема сигурносни мрежи“.

“Јас сум како сунѓер. Само го натопувам сето тоа”, рече таа. „Секое искуство беше само диво. Мислам, диво е дури и да се биде овде. Морам понекогаш да се штипнам затоа што изгледа толку надреално“.

Ѕвездата на Barb Wire додаде: „Многу сум љубопитна да видам од што сум создаден. Секој ден, мојот глас станува се посилен. Кореографијата се смирува. Ние ја правиме оригиналната кореографија – тие не се воздржуваат со мене – и јас едноставно го сакам. Само го јадам. Јас сум како, “О Боже мој, требаше да го правам ова подолго!” Но, ова е вистинското време“.

„Ми требаше ова во моментов“, рече таа. „Чувствувам дека ова е нешто во кое навистина ми требаше да си ги впијам забите. Сакам да работам. Сакам да работам напорно. Знаете што, некако си помислив: „Па, само ќе се возвратам и ќе го смирам. ‘ Тоа е како, “О не, не, не. Сè уште треба да работам. Сè уште не сум толку стар!” ”

, StoryLand

„Немам што да изгубам. Немам што да живеам и немам што да изгубам. Ќе полудам.

Други големи имиња кои ја портретираа Рокси на сцената во текот на годините се Гвен Вердон – која ја потекна улогата во првата продукција – Ешли Симпсон Рос и Мишел Вилијамс, како и Рене Зелвегер во филмската адаптација во Чикаго од 2002 година наспроти Кетрин Зета-Џонс како ривалка и колешката убиец Велма Кели.

Памела Андерсон вели дека нејзиното „неочекувано“ деби на Бродвеј во Чикаго е „момент за мене да блесне“.