Нереалната убавина на грчките острови отсекогаш ги привлекувала познатите личности, но само оние кои знаат вистински да уживаат во неа

Актерките Никол Кидман и Сара Џесика Паркер се меѓу неодамна фотографираните познати личности кои ги посетија грчките острови. Иако отсекогаш била популарна летна дестинација за бројни актери и музичари, артисти воопшто, Грција се чини дека повторно стана хит место за одмор, особено во последните недели.

Ти благодарам убава Грција“, напиша Кидман на својот Инстаграм профил покрај фотографијата на која плови во тиркизни води покрај карпеста карпа.

Како што пренесува сајтот „GreekReporter“, убавата Никол не е единствената актерка која ги избрала прекрасните грчки острови за свое „рајско место“ за одмор.

Нереалната убавина на Егејското Море и хеленската историја кои на оваа земја и дадоа уникатен карактер, шарм и бајка, ја привлекоа и славната Сара Џесика Паркер. Ѕвездата на култната серија „Сексот и градот“ со двете деца ги посети кикладските острови Сирос, Тинос и Миконос, кога беше фотографирана во ВИП делот на траектот, објави „Прототема“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicole Kidman (@nicolekidman)

Инаку, од јуни на грчките острови се менуваат познатите личности. Милијардерот Илон Маск одмара на Миконос, а „Волкот од Волстрит“ Џордан Белфорт и неговата сопруга овој месец беа таму за да го прослават неговиот 60-ти роденден.

Легендата на НБА, Меџик Џонсон и неговото семејство, исто така, крстараа по Егејското Море во Грција со неговата луксузна јахта вредна 150 милиони долари и твитнаа голем дел од своето патување на патот.

А во јуни, легендата на Битлси, Пол Макартни, го прослави својот осумдесетти роденден со своето семејство на луксузна јахта кај Миконос.