Американскиот модел и сопруга на канадскиот пејач Џастин Бибер, Хејли Бибер денеска е фотографирана на улиците на Лос Анџелес. Хејли е позната по своите стилови кои ги копираат девојките ширум светот, а зошто е толку влијателна покажа и денес.

Што се однесува до нејзината денешна облека, таа се состоеше од парче облека каква што не сме виделе неколку месеци – шорцеви.

Иако во Лос Анџелес е 12 степени, тоа не ја спречи Хејли да облече шорцеви. Носеше и предимензионирана карирана јакна под која носеше бел кроп топ.

Hejli Biber

Она што го привлече вниманието на многумина е нејзиниот избор на обувки. Имено, Хејли носеше црни кожни мокасини и бели чорапи, како што некогаш тоа го правеше легендарниот пејач Мајк Џексон, кој ја прослави комбинацијата на црни чевли и бели чорапи.

Што се однесува до модните детали, Хејли донесе црна чанта, златни обетки и футуристички наочари кои одлично се вклопија во целата модна приказна.