Пред два дена во Белград во салата МТС во Белград се одржа хуманитарен концерт за децата на рударите од Алексинац насловен „Брод плови за децата на рударите“.

Српската православна црква и Фондацијата Новак Ѓоковиќ се приклучија на хуманитарната акција за собирање средства за семејствата на загинатите рудари во несреќата во рудникот Соко. Српската православна црква и Фондацијата Ѓоковиќ донираа по 20.000 евра, колку што беа собрани од билетите за претставата „Брод плови за децата на рударите“.

Она што ни падна во очи е неверојатното издание на Јелена Ѓоковиќ, а не се сеќаваме кога за малку ќе ја видиме во толку совршено модно издание. Придружувана беше и нејзиниот сопруг Новак Ѓоковиќ, кој исто така беше многу стилски. Последен пат кога беше во Србија, сите го коментираа нејзиниот и изборот на Новак за венчавката, каде што носеше балетанки и со нестилизирана, врзана коса.

Сега избрала тесно здолниште и маичка кои ги носела, а има и штикли, но она што најмногу привлекло внимание е чантата Луј Витон која чини неверојатни 5.200 долари.

, StoryLand

Станува збор за лимитирана чанта наречена „Monogram Canvas Petite Malle Bag“. Чантата е на пазарот од 2014 година и ретко се наоѓа, доаѓа во неколку дизајни и бои, моментално е недостапна на нивната официјална веб-страница, а ја најдовме на веб-страницата Yoogiscloset каде чини точно 5.200 долари.

 

, StoryLand