Гламурозниот панк изглед на актерката која секогаш блеска на црвениот тепих.

Салма Хаек донесе малку подинамичен и погруб изглед на BRIT Awards 2023. Хаек пристигна во О2 Арената во Лондон, на црвениот тепих, во црн кожен фустан. Од колекцијата пролет 2023 година на Александар Меквин, актерскиот ансамбл се состоеше од проѕирен мрежест врв без ракави, проследен со кожен корсет.

Смелото парче акцентирано со шевовите се разгоре во асиметрично здолниште назначено со сребрени нитни и патенти, давајќи изглед на ноншалантно обвиткана моторџиска јакна. Сепак, ваквите здолништа се навистина само за специјални прилики, а подеднакво внимание привлекува и корсетот на Салма. Изгледа дека оваа година сè повеќе ќе го носиме ова парче. Доколку не сте расположени за нешто посмели изданија, секогаш можете да го носите во елегантни, лежерни изданија со „преголем“ костум.

Мрежести чорапи и големо испреплетено ѓердан додадоа гламурозен панк момент на облеката на Салма. Кога станува збор за обувките, Хајек се одлучи за пар високи чизми на платформа за да го комплетира својот ансамбл.

Нејзините црни кожени платформи одговараа на нејзиниот фустан и навистина создадоа монохроматски изглед кој целосно одговараше на темата на моторџиите. Заоблените ѓонови на платформата, како и густите штикли за неа се неизбежно парче, а овде освен што и даваат висина, одлично се вклопуваат и со здолништето, па комбинацијата има целина, акцентот не е само на едно парче, како што би било ако облечете чевли наместо чизми.