За својот вечерен изглед, Меган избра монохроматски комбинезон Gabriela Hearst со деколте без прерамки и прерамки врзани во јазол.

Престојот на Меган Маркл во Њујорк привлече големо внимание и беше проследен со настап во Обединетите нации, средба со активистката Глорија Стајнем и на крајот, вечера со пријателите во италијански ресторан во придружба на принцот Хари.

За својот вечерен изглед, Меган избра монохроматски комбинезон Gabriela Hearst со деколте без прерамки и прерамки врзани во јазол. Ефективноста на овој комбинезон, покрај нозете кои благо блескаа, даде и белиот горен дел во форма на лента.

На сето тоа Меган Маркл додаде „ботега“ чанта и црни лакирани сандали, а косата ја среди во ниско опавче.

Ова не е првпат Меган да биде видена во парчиња од овој дизајнер. Уште за време на првите ангажмани кога се приклучи на кралското семејство ги носеше чантите, фустаните, јакните. Постојат два основни принципи на работа и производство на брендот „gabriela gearst“ – долгорочна и одржливост.

Брендот ги одразува вредностите во кои традицијата влијае повеќе од трендовите, каде што има цел за секое парче, каде сè е во деталите, се објаснува на официјалната веб-страница.

Покрај тоа што среќно ги носи парчињата на брендот, војвотката се повеќе ја прифаќа монохроматската палета во последните неколку месеци. За нејзиното појавување на игрите Invictus во Хаг во април, Меган носеше низа црно-бели облеки, како бел костум „Валентино“, а за време на нејзината посета на Обединетите нации пред неколку дена, беше видена во целосно црн ансамбл кој се состои од крој со молив за здолниште, блузи и салони.