Моника со ова издание го потврди трендот на предолги панталони кои ги покриваат чевлите.

Убавата актерка Моника Белучи се појави на црвениот тепих на манифестацијата „Lumiere Award“ во Лион. 58-годишната италијанска актерка изгледаше елегантно и шик во виолетова комбинезон додека позираше и се насмевна пред фотографите.

Својот класичен изглед го комплетираше со неколку аксесоари со мала црна клач чанта која ја носеше во рака. Долниот дел од комбинезонот продолжи во прекрасно скроените панталони кои совршено паѓаа над чевлите на актерката.

Моника со ова издание го потврди трендот на предолги панталони кои ги покриваат чевлите.

Овој тренд е совршен за сите дами кои сакаат да постигнат поиздолжена и потенка силуета.

, StoryLand