Со оглед на тоа што Вимблдон е во својата втора недела, познатите личности и членовите на кралското семејство ги повлекуваат сите чекори кога станува збор за модата на централниот терен.

Принцот Вилијам и Кејт беа во Ол Ингланд клубот во вторникот, гледајќи го актуелниот светски број 1, Србинот Новак Ѓоковиќ, како го победи италијанскиот играч Јаник Синер, пред да ја гледаат победата на британскиот играч Камерон Нори против Белгиецот Дејвид Гофин.

, StoryLand

Britain’s Prince William and Kate, Duchess of Cambridge applaud after watching the men’s singles quarterfinal match between Serbia’s Novak Djokovic and Italy’s Jannik Sinner on day nine of the Wimbledon tennis championships in London, Tuesday, July 5, 2022. (AP Photo/Alastair Grant)

За да присуствува на натпреварите на денот, војвотката од Кембриџ носеше фустан со појас, плисиран сино точки и бели пумпи од Алесандра Рич. Таа носеше координирана бела чанта Mulberry Amberley и носеше очила за сонце Finlay и Co, бисерни обетки In2 Design и нејзината зелена и виолетова игла на членовите на Вимблдон. Истиот фустан Кејт го носеше и на големиот јубилеен ручек, како дел од платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора.

Потсетува и на сино-белиот фустан на Џени Пакам што го носеше при излегувањето од болница по раѓањето на принцот Џорџ во 2013 година.

The Duke and Duchess of Cambridge leave The Lindo Wing of St Mary's Hospital in London with their newborn son Prince George on July 23, 2013. Getty Images

На парот во кралската кутија им се придружија и родителите на Кејт, Керол и Мајкл Мидлтон. Керол носеше сив цветен фустан со копчиња со потпетици Расел и Бромли и очила за сонце Оскар де ла Рента, а носеше и ратан чанта.

Carole and Michael Middleton, the parents of Kate, Duchess of Cambridge, in the Royal box at Wimbledon. AP

Милер носеше и фустан од американскиот бренд, а се одлучи за извезено ленено миди со црн појас и штикли од змиска кожа, завршувајќи го изгледот со очила за сонце Москот.

Чунг, Милер и Линч беа меѓу гостите во секциите за гостопримство на Поло Ралф Лорен и британскиот Вог. Сите беа облечени од брендот и седеа со уредникот на магазинот, Едвард Енинфул.

Actress Sienna Miller wears Ralph Lauren to arrive at Wimbledon on day seven of the Wimbledon Championships on July 3, 2022. PA Wire

Дизајнерката Вера Ванг даде изјава во целосно црн изглед, поништувајќи ги упатствата на Вимблдон на теренот. Таа носеше блејзер преку кожени панталони со потпетици на платформа.

Vera Wang arriving at Wimbledon wearing an all-black look. GC Images

Актерката Гугу Мбата-Роу носеше свилена кошула со морнарско дезен на Поло Ралф Лорен и комплет панталони со крем чанта од брендот.

Actress Gugu Mbatha-Raw wears Polo Ralph Lauren at Wimbledon. PA Wire