Светот секогаш може да користи повеќе добрина. Исаја Гарза – дизајнер на накит, филантроп и влијателен на социјалните мрежи – ја прави нивна мисија да им помогне на оние на кои им е потребна. Како некој кој некогаш се борел со бездомништвото, тие ја разбираат важноста на основните потреби. Нивниот последен чин на добрина ги освои срцата на милиони.

„Кога започнав со работа пред пет години, немав никакви пари… спиев во напуштени деловни згради, спиев во мојот автомобил“, се сеќава Гарза на нивните почетоци во ЛА. „Имаше моменти кога бев навистина гладен и немав ништо, па знам како е тоа“. Додека присуствуваше на Модниот институт за дизајн и трговија во Лос Анџелес, Калифорнија, Гарза беше со многу мал буџет. Тие велат: „Водев со љубов и добрина, работев напорно и се погрижив да бидам подготвен за денот кога ќе се смени плимата“.

И кога Ријана носеше еден од нивните дизајни на накит на насловната страница на едно француско модно списание, целиот нивен инвентар веднаш беше распродаден – со што започна промената во плимата. Оттогаш, Гарза соработуваше со познати личности како Карди Б, Џенет Џексон и Кеша. Сега со доволно богатство за да им даде на другите, Гарза ги посветува своите социјални мрежи на споделување моменти од нивното дарување на оние на кои им е потребна. Многу моменти започнуваат со тоа што Гарза бара помош да плати нешто како возење со автобус, а завршуваат со тоа што Гарза им дава стотици долари на оние што се доволно љубезни за да му помогнат на странец.

Во нивното последно видео, Гарза оди до 100-годишен маж и вели: „Извини што те мачам, штотуку имав навистина многу тежок ден и само сакав да видам дали би сакал да одиш денес со мене во Дизниленд?“ Старецот разумно изгледа шокиран и му одговара на Гарза: „Навистина би ме однел? Боже мој, не можам да верувам во ова!“ Следните 40 секунди се исполнети со чиста радост што го разгорува срцето на двајцата кои го поминуваат денот уживајќи во магични моменти, соодветно поставени во „Steal My Sunshine“ на Лен.

Гарза го облекува старецот со сосема нов комплет уши на Мики и парот тргнува на нивното маѓепсано заедничко патување. Тие танцуваат „како да е 1995 година“, ги јаваат шолјите, се фотографираат со саканите ликови на Дизни и споделуваат слатки задоволства. Видеото открива дека човекот не бил на возење повеќе од 50 години, а на прашањето што значи за него да се биде во Дизниленд, на гледачот му е тешко да не се задуши. „О, боже… Ова е еден од најдобрите денови во мојот живот. Се чувствувам како да сонувам или нешто слично“, започнува човекот. „Мислев дека мојот живот е завршен. Овој ден ќе го паметам долго време. Не знаеш колку го ценам ова. Навистина…не знаеш…“

Иако се чини дека моментите за добро чувство ќе завршат тука, Гарза подготвува нешто друго за во иднина. Тие коментираа на нивниот вирален TikTok: „Момци!!! да почнам нова серија со него?!?!“ Коментарот собра над 140.000 лајкови, зацврстувајќи дека обожавателите сакаат повеќе. Еден обожавател предложи: „Да, помогни му да направи список“, на што Гарза одговори со емотикони кои се чини дека навестуваат дека токму тоа ќе се случи следно.