Хејли Бибер, Зендаја и Ема Стоун веќе го пробаа овој тренд.

Долгата бујна коса Емили Ратајковски ја замени со најтренди фризура на годината.

Манекенката беше тешко да не се забележи на ревијата на Марк Џејкобс есен/зима 2023 година, каде што беше видена со свеж, брановиден микробоб и слоевити шишки.

Таа ја спои својата нова фризура со монохроматски утилитарен ансамбл – очигледна референца за новата колекција на дизајнерот, која вклучуваше бомбер јакна со крзно и панталони со висок струк, проѕирен беж горен дел и црни чизми со шпиц.

Емили го покажа својот нов изглед на „ТикТок“ пред модната ревија.

Хејли Бибер, Зендаја и Ема Стоун веќе го пробаа овој тренд. Она што ја прави оваа фризура толку „француска“ е скратената должина во комбинација со шишки кои одат веднаш по линијата на веѓите. Сепак, многумина шпекулираат дека овој микробоб би можел да биде перика.

PHOTO: Emily Ratajkowski attends the Marc Jacobs fashion show at the Park Avenue Armory on Feb. 2, 2023 in New York City.