Меган Маркл е позната по своите елегантни изданија и тоалети кои го одземаат здивот. Сепак, Меган не бега ниту од лежерните изданија, иако ретко имаме можност да ја видиме во нив.

По долг период, папците успеаја да ја фотографираат Меган за време на викендот додека таа уживаше во шопинг со пријател во Монтесито, Калифорнија.

Таа се појави во темно зелен комбинезон кој чини дури 600 евра. Таа закачи маслинесто зелен џемпер преку рамениците и го дополни со црна кожна чанта со сребрени столпчиња, бургундска капа и сандали со карамел гумени ремени.

Иако многумина се воодушевени од неговото лежерно издание, имаше и такви кои го критикуваа нејзиниот аутфит, бидејќи како што велат „опуштеноста не и одговара“.

, StoryLand , StoryLand , StoryLand