Леонардо ди Каприо и Џиџи Хадид наводно се во врска неколку месеци, а двајцата биле забележани минатата недела додека биле на вечера во Њујорк. Оскаровецот (48) и супермоделот (27) беа фотографирани од папараците на 19-ти ноември додека заминуваа на вечера во Ципријани и ги покриваа лицата додека чуварите брзаат да ги изнесат од ресторанот. Дуото вечераше и со ризичниот капиталист Виви Нево, блиска пријателка на актерот од Титаник.Вечера на Леонардо ди Каприо и Џиџи Хадид во Њујорк

За нивната заедничка вечер, Ди Каприо облече надуено црн капут, црни фармерки, соодветна бејзбол капа, бели патики и маска за да го скрие лицето. Хадид носеше кроп топ, кожна јакна и сина марама со кои го покриваше и лицето. Ди Каприо носеше бели патики, црни фармерки, надуен црн капут, бејзбол капа и маска која го сокри поголемиот дел од неговото лице. Од друга страна, Хадид го заниша кроп топот во комбинација со кожна јакна и сина марама што ги користеше за покривање на лицето.

Неколку дена подоцна, извор наводно изјавил за Entertainment Tonight дека семејството на манекенката го одобрува Ди Каприо, особено споменувајќи ги нејзината сестра Бела и мајката Јоланда. „Бела и Јоланда мислат дека Лео е неверојатно талентиран и се разбира ја поддржуваат нивната врска“, рече инсајдерот, додавајќи дека „тие само сакаат Џиџи да биде среќна, да ја поддржува и да и помогне да биде одлична мајка“ на нејзината ќерка Каи. 2, кој го дели со поранешниот Зејн Малик.

Изворот, исто така, наводно открил дека Ди Каприо е многу лут со Хадид. „Лео смета дека Џиџи е прекрасна, супер приземјена и паметна“, велат тие. „И двајцата искрено уживаат во меѓусебното друштво и се поврзуваат за различни работи. Лео ужива подобро да ја запознае Џиџи. И двајцата се надеваат дека ќе поминат колку што можат повеќе време заедно“.