Соништата на Принцот Хари и Меган Маркл за Нетфликс се донекаде поништени бидејќи услугата за стриминг наиде на проблеми – но парот има уште планови што ќе предизвика значителни проблеми за кралското семејство.


Нападот на принцот Хари на телевизија по неговото излегување од кралскиот живот на првата линија наиде на различни критики. Двојката има повеќе проекти за нивниот живот во работа, но претстојната книга на војводата од Сасекс би можела да биде удар што не му треба на кралското семејство.

Коментаторот Гај Мартин изјави за Форбс: „Барем на површина, нема содржина од гранките за профитна содржина на Арчевел што заработува пари.

„Соочувајќи се со сопствени интензивни проблеми, Нетфликс, навлегувајќи длабоко во претпријатието Виндзори од Монтесито со пријавени 100 милиони долари, штотуку го откажа едното шоу на г-ѓа Маркл „Перл“, анимиран филм што беше при крај на продукцијата.

Но, и покрај пречките во телевизиската продукција, долгоочекуваната книга за кажување на принцот Хари може да му обезбеди на неговото семејство, особено на неговиот брат принцот Вилијам, „интензивна битка“ слична на дебаклот на Опра Винфри на неговите раце.

Г-дин Мартин рече дека јавноста и кралското семејство не очекуваат „новата тепачка книга на Хари што го сумира неговиот млад живот до денес, исто така, ќе биде букет маргаритки со добри чувства до неговото семејство“.