Прекрасниот фустан на кралицата е одраз на нејзиното чувство за комбинирање модерно и софистицирано.

Денес, миленикот на модата, шпанската кралица Летиција, беше фотографирана како пристигнува на работен состанок на УНИЦЕФ Шпанија во Мадрид.

И тоа не е ништо необично за нас, бидејќи кралицата е позната по нејзината добротворна и филантропска работа. Уште помалку ни е чудно што таа се појавува во прекрасни модни изданија и фустани кои се инспирација за милиони жени ширум светот.

Но, многу сме изненадени од изборот на обувки кои кралицата Летиција ги носеше на важен настан на кој и пречека претседателот на Републиката.

Прекрасни еспадрили кои освен што изгледаат удобно, истовремено претставуваат необична, но и генијална комбинација на кожа и природни материјали, идеални за летните денови.

Што се однесува до целокупниот впечаток, кралицата Летиција изгледаше особено елегантно во тренди црвено-бел летен фустан, кој изгледаше совршено со споменатите сандали. Занесниот фустан е прицврстен со ремен, а ракавите се засукани за суптилно да го покаже нејзиниот бронзен тен.

Со нетрпение го очекуваме нејзиното следно појавување.