Принцезата од Велс вечерва блесна со својот сопруг принцот Вилијам и го привлече целото внимание на еколошките награди Earthshot во САД.

Кејт заслепена на „зелениот тепих“ облечена во изнајмен неонски зелен фустан до рамо. Нејзината облека го привлече вниманието на сите, со оглед на тоа што принцезата е позната по тоа што носи скромни и „срамежливи“ тоалети.

Во согласност со темата на вечерта, принцезата избра да носи фустан за изнајмување на Solace London, кој кралското семејство го нарача од онлајн платформата за изнајмување – која наплаќа помеѓу 91 и 238 долари за изнајмување фустан.

Иако позајмената облека е далеку поевтина од скапите парчиња што принцезата вообичаено ги носи, Кејт изгледаше совршено, а таа направи голема бумка со неверојатен дијамант и смарагд ѓердан што некогаш и припаѓаше на принцезата Дијана.

, StoryLand