Двете кралски дами оваа година носеа бел костум, но на едната и беше малку попредизвикувачки. Другиот ја избра поконзервативната страна.

Меган Маркл на почетокот на оваа година на еден настан во Хаг носеше исклучително модерен и лежерен бел костум, пишува „Експрес“. Златен накит, бела чанта и чевли од врвни дизајнери го подобрија изгледот на војвотката од Сасекс, која реши да не носи маица под класичната бела јакна од модниот бренд „Валентино“.

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон неколку пати носеше бел костум, а последен пат го носеше на Игрите на Комонвелтот.

Тогаш Кејт облече бел костум од модната куќа „Александар Меквин“, а многу модни критичари го оценија ова издание како беспрекорно.

 

Сепак, Кејт, за разлика од Меган, се одлучи за поконзервативен изглед, па под сакото носеше класична бела блуза.

Ѓерданите што ги носеа двете дами беа многу слични и дискретно ги украсија двете комбинации.

Ве прашуваме која кралска дама подобро го носеше белиот костум? Кажете ни во коментари…