„Лондонскиот филмски фестивал“ и премиерата на филмот „Стаклена арка“ беа можност Кејт Хадсон (43) да ја покаже својата убавина во полн сјај. Секогаш во центарот на вниманието, овој пат таа ги натера сите да зборуваат за нејзиниот фустан. И тоа не без причина.

Ова дело на француската модна куќа „Сен Лоран“, од колекцијата за есен 2022 година чини речиси 9.000 евра, а во него се бара смелоста и виткоста што ги има неукротимната Кејт Хадсон.

Актерката носеше фустан со прерамки во кафено-окер нијанси без ремен, со што дополнително внимание привлече нејзиното провокативно издание.

, StoryLand

Провокативната манекенка го нагласува пределот на стомакот, а на сите дами кои го носат им задава важна задача – треба да бидете фит за да влезете во овој фустан. Во ова, како и во смелоста, Кејт секако успеа.

Кејт уживаше во друштво на својот вереник Дени Фјуџиков, кој го придружуваше својот избраник во многу елегантно издание.