Пин-ап стилот е смел, симпатичен и секси, склопен во едно. Модата за пин-ап е еден од оние стилови кои никогаш нема да застарат. Кроевите се класични, моделите ласкави, а боите одговараат на се. Пин-ап стилот е смел, симпатичен и секси, склопен во едно.

Затоа многу дами го сакаат, барем повремено.

Пред вас е листа на неопходни работи за облекување во стил на кој ретко кој останува рамнодушен.

1. Цигари панталони
Еден од најголемите фокуси на пин-ап модата е силуетата. Сакате да имате облини на песочен часовник и навистина да ја истакнете вашата половина.

Значи, панталоните од цигари се една од најдобрите опции бидејќи не само што ги издолжуваат нозете за да изгледате повисоки, туку и добро се вклопуваат околу колковите и ве привлекуваат во половината за да создадете префинета силуета на песочен часовник.

Pin Up Stil odeća

2. Кружни здолништа
Кружните здолништа се забавен стил за секоја девојка која ја сака модата од 50-тите. Многу од нив имаат џебови, а за дополнителен бонус, ставете мантил одоздола за навистина да додадете волумен на основното здолниште и да му дадете дополнителна димензија.

Pin Up Stil odeća

Не само што ќе ви помогне да ја дефинирате вашата силуета, туку ќе ви даде и нешто удобно за седење.

3. Молив здолништа
Молив здолништата, таканаречените молив здолништа, се основен пин-ап производ и треба да имаат посебно место во вашата гардероба. Тие се прилагодливи и стилски без разлика во која ера одите.

Еден ден може да изгледате како пин-ап ѕвезда, а следниот ден да бидете аспиративна деловна жена. Користете луксузни ткаенини за да создадете навистина скап изглед и одлучете се за смели бои. Одете храбро – овој стил на здолниште дефинитивно привлекува внимание.

4. Мавтачки фустан
Забавни се облекувачките фустани и забавно да се каже нивното име. Дизајниран да и додворува на која било фигура, создава силуета што ги истакнува вашите облини без привлекување внимание на помалку популарни делови од телото.

Pin Up Stil odeća

Тие се неверојатно удобни и елегантни. Светлите бои се секогаш популарни – носете црвено и ќе го запрете сообраќајот.

5. Шорцеви со висок струк
Шорцевите со висок струк се лудо удобни и дефинитивно се главен додаток на гардеробата. Како и со другите делови од гардеробата со пин-ап – сè е за привлекување внимание на половината.

Pin Up Stil odeća

Облеката со висок струк е секогаш ласкава, а искрено, се што прави нашите стомаци да изгледаат потенок и затегнат е кул.

6. Кардигани
Џемперите и кардиганите се совршени за пин-ап стил. Можете да ги носите според намерата или да ги напикате во здолниште и да ги користите како топ. Особено популарни се оние со вез.

Pin up stil, odeća

А ако имате обичен кардиган, само ставете брош на реверот и можете да одите.

7. Чорапи со шевови
Пин-ап е за сите облини и нозе, па затоа ќе сакате да направите вашите нозе да изгледаат што е можно подолго. Затоа девојките сакаат чорапи кои имаат шев што оди по задниот дел на ногата.

Pin up stil, odeća

Дали знаевте дека за време на Втората светска војна, кога парите беа тесни и дамите не можеа да си дозволат да купат чорапи, жените цртаа конец на нозете за да изгледаат како да носат најлонски чорапи.