Ким Кардашијан како Мона Лиза? Можеби изгледа неверојатно, но уметниците кои го познаваат класичното сликарство ги освежиле светски познатите уметнички дела на сосема нов начин. Ликови на светски познати жени.

Меѓу нив беа Џенифер Анистон, Пенелопе Круз, Скарлет Јохансон, Кејт Бланшет …

Дамите кои сме ги виделе во различни изданија, холивудски диви кои се испробале во многу сцени од акциони филмови, во овие уметнички шоуа покажаа како изгледаат како ренесансните убавици.