Руската манекенка многу добро знае што е во тренд.

Секоја вљубеничка во модата мора да има капут во својот гардеробер во текот на есента.

Неодамна се врати трендот на предимензионирани палта во различни бои, а овој тренд го потврди и една од најпознатите манекенки на денешницата Ирина Шајк.

Овогодинешниот тренд кога зборуваме за капутите се дефинитивно предимензионирани палта кои отстапуваат од нормата, на пример, имаат офсет џебови, се екстра широки и се врзуваат на половината со ремен за да се нагласи женската силуета.

Заедно со ефектниот капут, Ирина носеше екстра длабоки црни кожени чизми со висока потпетица.

, StoryLand , StoryLand