Ирина Шајк е фотографирана на улиците на Њујорк во црн кожен капут од модната куќа „Барбери“. Убавата руска манекенка Ирина Шајк е вистинска модна икона, која на многумина им служи како инспирација.

Таа е една од најбараните модели на денешницата, па не е ни чудо што ја знае тајната на беспрекорниот стил. Без разлика дали оди на прошетка со ќерка си, пазарува или е на црвениот тепих, Ирина го знае рецептот за добар изглед.

, StoryLand

Така таа во текот на вчерашниот ноемвриски ден беше фотографирана на улиците на Њујорк во црн кожен капут од модната куќа „Барбери.