Во моментот што може да се опише легендите на Индијана Џонс Харисон Форд и Ке Хуј Куан беа повторно обединети по речиси 40 години.

Форд и Куан го портретираа насловниот лик и неговиот помошник Short Round во хитот од 1984 година Индијана Џонс и храмот на пропаста.

Хемијата на двојката на екранот брзо стана еден од најомилените аспекти на акциониот филм, па не е изненадување што фановите беа воодушевени кога актерите повторно се собраа на Дизни D23 Expo за време на викендот.
Во серијата фотографии споделени на Инстаграм од Лукасфилм и самиот Кван, дуото може да се види како се прегрнуваат неверојатни 38 години по соработката.

И слободно може да се каже дека љубовта е сè уште таму, со двете ѕвезди кои се појавуваат со масивни насмевки низ нивните лица.

Покрај снимките, натписот гласи: „Те сакам, Инди“. Индијана Џонс и Short Round повторно се обединија по 38 години“.

Илјадници луѓе ја коментираа објавата, при што еден напиша: „Оваа фотографија е СЕ!!!

„Најдобар помошник досега“, рече друг, додека трет додаде: „Го сакам ова обединување!! Толку прекрасно!“
Други се надеваат дека повторното обединување би можело да предизвика уште една соработка со Индијана Џонс, вклучително и оваа личност која се потсмеваше: „Индијана Џонс и авантурите на краткиот круг се потврдија!!“

Дознајте дека тоа не е така – но убаво е да се сонува.

Засега Ford моментално го промовира Indiana Jones 5, откако ја претстави трејлерот на D23 заедно со колешката Фиби Волер-Бриџ и режисерот Џејмс Манголд.

Како што завршуваше трејлерот, толпата аплаудираше пред актерот да им каже на фановите за најновиот дел од многу саканата франшиза.
„Филмовите за Индијана Џонс се за фантазија и мистерија, но тие се и за срцето“, рече тој. „Имаме навистина одлична приказна за раскажување, како и филм кој ќе ви го исфрли задникот.

Форд стана емотивен додека ја пофали работата на неговиот колега на екранот Валер-Бриџ, велејќи им на обожавателите: „Ви благодариме што ги направивте овие филмови толку неверојатно искуство за сите нас“.

„Многу сум горд што можам да кажам дека оваа е фантастична“, додаде тој, пред да покаже кон Валер-Бриџ и да рече „ова е една од причините“.
Што се однесува до Куан, ѕвездата „Се секаде, сите одеднаш“ беше на Експо каде беше објавено дека ќе се приклучи на актерската екипа за втората сезона на серијата „МЦУ Дизни + Локи“.

Иако не открија многу за ликот што ќе го толкува, нема сомневање дека ќе го донесе својот исклучителен дух во улогата.