Покрај исхраната, Даниел секој ден вози велосипед и прави кардио вежби.

Даниел Лојд (38), поранешна мис на Велика Британија, е мајка на пет деца и доказ дека со волја, труд и дисциплина се е можно. Таа во ноември минатата година роди ќерка и не криеше дека продолжила да се дебелее и по породувањето.

– Се здебелив повеќе за време на Божиќ отколку кога бев бремена. Кога го сфатив тоа, веднаш почнав да воведувам промени во мојот живот – вели таа.

Според нејзините зборови, едно утро станала и решила дека тоа ќе биде денот кога ќе започне нежната трансформација.

– Секогаш почнувам со кето диетата, бидејќи таа ми дава најмногу одговори. Сакам да јадам месо и да јадам протеини, па тоа е идеална диета за мене – откри Даниел.

Покрај тоа што јаде само одредена храна, Даниела откри дека секое утро вози велосипед и се занимава со кардио. Таа често објавува слики од теретана за, како што вели, да ги мотивира сите мајки и луѓе да започнат здрав начин на живот.

, StoryLand

Даниел дури започна и десетдневен предизвик на својот Инстаграм профил. Таа секојдневно објавуваше што јаде и како тренира, а тоа поттикна многу нејзини следбеници да и се придружат во слабеењето.

– Ослабев 2,5 килограми за само десет дена. Тоа е одличен резултат – рече таа.

Фотографиите од денес докажуваат дека тој се уште тренира и се грижи за исхраната. Даниела е фотографирана во костим за капење на Луј Витон како ужива на семејното патување во Дубаи. Извајаните нозе и труби не откриваат дека Даниел родил дури пет деца, а како што неодамна изјавила, планира и шесто.