Даниела има над 100 илјади следбеници на „Инстаграм“ и е позната како некој кој промовира љубов кон сопственото тело.

Таа често споделува фитнес совети на социјалните мрежи без да им наметнува премногу ограничувања на жените, пренесува „Дејли стар“.

Таа признава дека порано нејзиниот стомак бил нејзината најголема несигурност, но дека сега го прифатила и ги покажува своите несовршености на фотографии и видеа.

Во неодамнешната објава таа призна дека во минатото се борела со изгледот на телото. Таа призна дека била под притисок да има стомачни поради фактот што е фитнес тренер, но сега го прифатила своето тело.

Таа објави две фотографии една до друга за да покаже колку различно може да изгледа нејзиното тело од различни агли.

 

Danielle

На една слика таа носи хеланки кои и се навлечени преку стомакот, па сè изгледа затегнато и супер тенко, а таа вели дека луѓето често го гледаат тоа.

Спротивно на тоа, втората слика го покажува она што луѓето не го гледаат, што е нејзина природна појава. Нејзиниот стомак е пополн кога се опушта и природно стои.

– Отсекогаш ме нервираа зошто стомакот не ми е рамен, но сега сум тука да го прифатам и да го покажам тоа бидејќи знам дека сум здрава и среќна, а мојот стомак не зборува за тоа колку сум вреди – рече таа.