Грешки во шминкањето поради кои изгледате постари: Експерт советува како да ги избегнете

Ако сакате да ги „бришете годините“, да ги ублажите брчките и да изгледате посвежо, применете ги советите на експертот за шминка Сара Амелија Фог. Како што старееме, брчките се неизбежни, но постои начин да ги направите помалку видливи – со тоа да изгледаме помлади. Еден од најдобрите совети во оваа насока е употребата на шминка, за што зборува популарната шминкерка Сара Амелија Фог. Сара на почетокот на разговорот истакнува дека е важно да се прифати стареењето: – Брчките не се нужно нешто што треба да се сокрие, тие се показател за грациозно стареење. Но, разбирливо е што некои жени...

Види повеќе

Кејт Мидлтон облече фустан кој е идеален за празничниот период: Црвената и светките се сигурна комбинација

Таа уште еднаш го оправда прекарот „штедливата војвотка”. Со оглед на тоа дека ни се новогодишните празници, познато е дека се е за црвената и сјајот, а тоа одлично го знае и Кејт Мидлтон. Принцезата од Велс се фотографираше пред новогодишната елка по повод годишниот божиќен концерт на кралското семејство втора година по ред. За оваа пригода, Кејт облече светкаво црвен фустан со средна должина, кој веќе го носеше во 2020 година и уште еднаш го оправда прекарот „штедлива војвотка“. Овој фустан е украсен со проѕирни ракави кои се украсени со интересен дезен и светки. Како и пред две...

Види повеќе

Меган во симболичен фустан на додела на наградите од семејството Кенеди

Уште еден доказ дека принцот Хари и Меган Маркл направиле добар избор да се преселат во Америка. Војводата и војвотката од Сасекс се добитници на престижната награда што ја доделува семејството Кенеди. Славната двојка ја доби наградата Ripple of Hope од непрофитната организација Robert F. Kennedy Human Rights. Жителите на Сасекс беа почестени за нивната хуманитарна работа преку нивната фондација Арчевел, која се фокусира на подигање на свеста за прашања како што се расната правда, сексизмот, менталното здравје и многу повеќе. Некои од претходните добитници на оваа награда се поранешниот американски претседател Барак Обама, потпретседателката на земјата Камала Харис...

Види повеќе

Трикови кои менуваат сè: Само едно парче облека, но многу стилови

Гардеробата е посебна болка во срцето на жената – никогаш празна, никогаш доволно полна. „Немам што да облечам“ е проблем кој најчесто го решаваме со купување на нова гардероба, но има трикови кои ќе ги споделиме со вас и ќе ви покажеме начини да го претворите она што веќе сте го виделе во нешто сосема ново. Џемпер Зимата е идеално време да пробате различни варијанти на носење џемпер. Често се одлучуваме за две или три комбинации со еден џемпер и не се осмелуваме да експериментираме надвор од нив. Ако имате џемпер со копчиња, поиграјте си со методот на закопчување....

Види повеќе

Тајните за убавина на најубавата кралица на светот

Убавата кралица на Јордан не само што е една од најпрепознатливите и највлијателните дами во светот, туку и инспирација за многумина. Таа има свои обожаватели ширум светот, токму поради нејзината симпатичност, но и поради нејзината неоспорна модна изјава. Ви ги откриваме рутините за убавина на јорданската кралица Нега за Коса Кралицата на Јордан сака сè да биде модерно и гламурозно, па нејзината коса е секогаш во најдобар ред. Членка на кралското семејство обично ја носи својата коса пуштена или во елегантна пунџа. Таа најчесто ја обликува косата со четки за виткање. За дополнителен волумен, користете пена за коса „Oribe...

Види повеќе

Вера Ванг сигурно ја знае тајната на добриот изглед: На вртоглави потпетици и на 73 години го освојува Мајами

Вера Ванг може да им пркоси на возраста и стареењето, но никогаш не ги следи трендовите. Оваа 73-годишнa девојка на Инстаграм сподели серија фотографии и видеа од Мајами. На кадрите и фотографиите, модната дизајнерка носи црн топ со долги ракави со деколте, бели кратки шорцеви и бели „валентино“ потпетици со вртоглава платформа. Овој тренд и оваа година ја освои модната сцена, а сега слободно можеме да кажеме дека ќе го видиме следната година, како на модните писти, така и на улиците во најневеројатните комбинации. Судејќи според претходните појавувања, ова е нејзиниот омилен пар чевли.   View this post on...

Види повеќе

Бела Хадид: Како е да се разбудиш и да плачеш уште пред да ги отвориш очите

Убавицата со порцелански тен, остри црти и леден поглед е еден од највлијателните супермодели во последните години. Таа толку многу го усовршила својот ладен, статичен поглед во камерата низ годините што секогаш сме изненадени кога ќе ја видиме нејзината насмеана фотографија во медиумите. Поради ова, многумина добија впечаток дека Бела Хадид е ладна, презирна и затворена личност. Таа преку интервју за магазинот „Вог“ открива дека на почетокот така мислеле многу нејзини колеги. Бела открила дека нејзиниот поглед, кој со текот на времето станал нејзин заштитен знак, всушност е нејзиниот штит и оклоп. Таа се претставува пред светот како челична...

Види повеќе

Тајниот живот на Коко Шанел: Додека сите се плашеа од нацистите, таа уживаше во привилегиите на љубовница-шпион

Благодарение на нејзиниот мал црн фустан, познатите костуми и парфемот „Шанел 5“, модната икона Коко Шанел е одговорна за трансформирање на вкусот на модерната жена на 20 век, а нејзиното име стана синоним за беспрекорна модна смисла. Меѓутоа, во последниве години, достапноста на декласифицираните документи на француската влада ја откри нејзината колаборационистичка природа и нејзината тајна работа за нацистичкото воено разузнавање за време на Втората светска војна. Родена во сиромаштија во 1883 година и испратена во сиропиталиште на 12-годишна возраст, Шанел го надмина тешкото детство за да дебитира во својата визионерска женска облека во Првата светска војна. Нејзиниот метеорски...

Види повеќе

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

FACEBOOK

СОЦИЈАЛНИ МЕДИУМИ