Жена со беспрекорен стил. Ева Лонгорија е позната по својот добар стил, па секое нејзино модно издание го следи јавноста. Таа знае да го избере најдоброто од трендовите, а во исто време да остане доследна на својот вкус.

Покрај тоа што мини и долгите фустани и стојат беспрекорно, Ева обожава да носи удобни модели како панталони, бермуди, маици и јакни. Таа е навистина верна на класиката, а тоа го докажа и синоќа кога беше фотографирана пред еден ресторан во Холивуд.

, StoryLand

Актерката носеше комбинација која сите жени би сакале да ја носат, составена од светли фармерки, беж маичка и крем јакна.
Она што сите го забележаа се штиклите кои се украсени со детали кои неодоливо потсетуваат на големи бисери. Ева на овој стајлинг додаде многу накит, а носеше големи златни алки, златни алки и ѓердани, а мала беж чанта го заокружи целиот стајлинг.