Дејвид Бекам го најави својот документарец во соработка со Нетфликс.

Возбуден сум што можам да потврдам дека соработувам со @Netflix на документарна серија за мојот живот и кариера… Серијата ќе содржи невидена архива, нераскажани приказни, како и интервјуа со луѓето кои биле дел од моето патување. Серијата е режирана и продуцирана од добитниците на Оскар @fisherstevens и Џон Батсек. Гледајте го овој простор… 🎬🎥 @studio99 – напиша тој на својот инстаграм профил

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Beckham (@davidbeckham)