Пејачката и дизајнерка Викторија Бекам на Инстаграм објави видео од нејзиниот сопруг Дејвид Бекам, на кое поранешниот фудбалер пие кафе, гледа во мобилниот телефон и ја потпевнува песната „All I Want for Christmas Is You“ од пејачката Мараја Кери.

Дејвид најпрво не забележал дека Викторија го снима додека не успеал да „прободе“ висока нота, а Викторија се насмеала и потоа го привлекла вниманието на Дејвид. На почетокот му беше малку непријатно бидејќи таа го снима, се насмевна, но на крајот и го покажа својот вистински пејачки талент и го испеа овој универзално популарен божиќен хит до крај.

Даде се од себе“, напишале Спајсица и дизајнерот во описот на видеото кое во еден ден беше прегледано повеќе од милион пати и предизвика многу реакции. Меѓу другите, во коментарите се огласи и пејачката на најпопуларната божиќна песна Мараја Кери.

„Ова сега е мојата нова омилена интерпретација на песната. Момци, ве сакам“, напиша таа под видеото.

Бројни познати личности ја пофалија верзијата на Бекам.

„Крајот е одличен“, „Ти благодарам за ова“, „Дејвид има одличен глас“, „Може и да пее, но тоа е се“, „Каков господин. Викторија, се надевам дека ова те израдува“, напишаа фановите во коментарите.