За нејзината љубов кон јакните веќе се напишани страници и страници на модни списанија, а најчесто под нив не носи ништо или многу малку.

Хејли Бибер е чекор понапред од есенските трендови.

Тоа се покажа во текот на викендот, кога моделот позираше во исечен мини фустан на Кристофер Есбер и винтиџ јакна со нагласени раменици од Worn Vintage.

, StoryLand

 

Нешто неочекувано со нив ги спои мокасините на Шанел, како и снежно бели чорапи. Тоа е совршена комбинација на ученичка и девојка за забава во една облека.

Очигледно е дека ќе видиме многу јакни во наредните месеци, бидејќи не само што Хејли ги носи, туку ги видовме и на ревиите на Баленсијага, Луј Витон и Прада.