Бритни Спирс очигледно откри дека е бремена со третото дете, неколку месеци откако беше пуштена од конзерваториум за кој рече дека ја спречил да се омажи и да има дополнителни деца.

Пејачката на Toxic ја сподели веста во објава на Инстаграм во понеделникот, велејќи дека направила тест за бременост откако нејзиниот партнер Сем Асгари ја задевал дека е „стомачето и изгледа како да е бремена“.

Спирс претходно сподели дека „сака семејство“ со фитнес моделот, кој веќе подолго време и е партнер.

Во ноември, 40-годишната ѕвезда ја врати независноста кога судијата ја ослободи од конзерваториум кој доминираше во нејзиниот секојдневен живот речиси 14 години. За време на судските рочишта што доведоа до одлуката, Спирс тврдеше дека од неа се барало пие пилули за контрола на раѓање против нејзината желба. „Сакам да можам да се омажам и да имам бебе“, изјави таа пред судот минатата година.

Објавувајќи ја веста за нејзината бременост на Инстаграм, Спирс напиша:

„Изгубив толку многу килограми за да отидам на моето патување во Мауи само за да ја вратам… Помислив „Геее… што се случи со мојот стомак?“ „Мојот сопруг рече: „Не си ти бремена туку стомачето ти е бремено ама од храна!, Но јас, направив тест за бременост… и ухххх, добро…Ќе имаме бебе… 4 дена подоцна, забременив со малку повеќе храна. Бебето расте“.