Секогаш кога Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс зборуваат за својата љубов, тоа звучи искрено, реално и трогателно, па затоа е невозможно да не бидете обземени од емоции додека ги слушате и гледате.

Лајвли, која го очекува своето четврто дете со Рајан Рејнолдс, минатата недела излезе на сцената во Беверли Хилтон во Лос Анџелес за да му оддаде почит на својот сопруг откако го прими 36-тото доделување на Оскарите.

За време на нејзиниот говор, снимен од „Холивуд репортер“, таа му оддаде почит на „срцето на Рејнолдс, неговата филантропија, неговиот хумор, неговиот интегритет, неговата неспоредлива работна етика“, истовремено пофалувајќи ја неговата љубов и посветеност на неговото семејство, пишува „Mother. ly“. .

– Толку многу од овие неверојатни квалитети доаѓаат од неговата татковина – Канада. И враќањето на земјата што му даде живот е централно за тоа кој е тој како личност, започна Блејк.

Таа истакна дека без разлика на кој континент снима Рејнолдс, тој едвај чека да се врати дома кај своите девојки, ќерките Џејмс (7), Инез (6) и Бети (3).

-И исто како тоа 19-годишно момче бега дома. Без разлика дали е низ светот или низ куќата, тој е подготвен да се врати дома. Ако дојде дома од сетот во неговата соблекувална, ќе бидеме многу загрижени. Покриен со кал, лажна крв, вистинска крв, со лузни, во костуми за суперхерој, чевли или шминка за кловн, тато секогаш доаѓа дома.

Пред церемонијата, Рејнолдс прошета по црвениот тепих и го покажа „домашниот“ накит на ќерките, кои му направија неколку специјални додатоци за оваа пригода.

– Моите деца ми ги направија овие нараквици и би било навистина глупаво да не ги носам.

Што се однесува до Лајвли, тој призна дека не е сигурен како таа ќе пристапи кон нејзиниот говор во чест на него и на неговата работа.

И покрај тоа, говорот предизвика многу емотивни реакции, а двајцата докажаа дека вистинската љубов е можна во Холивуд.