Tiffany & Co предизвика сериозна носталгија на кралицата бег со објавувањето на својата кампања „Lose Yourself in Love“ во која глуми 41-годишната девојка.

На една од сликите, Бијонсе тлее пред камерата додека моделира прилагодено ѓердан Tiffany HardWear, создаден специјално за кампањата. Ретро-глам-изгледот на добитничката на Греми, со зачаден лагер за мачкини очи, брзо привлече споредби со лицето што го размрда во нејзиниот спот „Одбројување“ од нејзиниот 4 албум од 2011 година. Дури и позата користена во кампањата отсликуваше момент во клипот.

Извонредните слики, кои ги направи Мејсон Пул, се за „славење на индивидуалноста, љубовта и универзалната поврзаност“, според Tiffany & Co.

Долгогодишната амбасадорка на луксузниот бренд, Бијонсе е „почестена да истражува уште подлабоко колку се убави нашите врски, кога вистински ја славиме врската и важноста на љубовта што ја имаме за себе како поединци“.

Само минатата година, Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи – кои ги делат Блу Ајви (10) и близнаците Руми и Сер (5) – глумеа заедно во кампањата на Тифани и Ко за нејзината колекција „За љубовта“. Пејачката на „Crazy In Love“ незаборавно го носеше озлогласениот жолт ѓердан на брендот Тифани Дијамант, кој тежи околу 128,54 карати и претходно го носеа само неколку познати познати личности, вклучувајќи ја Лејди Гага и, се разбира, Одри Хепберн.

Најновиот момент на Тифани на Бијонсе доаѓа два месеци по објавувањето на нејзиниот седми студиски албум, Renaissance, со синглот „Break My Soul“.

И доаѓа уште повеќе блескави гламови на Бијонсе. Според Tiffany & Co., филмот базиран на најновата хит песна на Бијонсе „Summer Renaissance“ ќе биде објавен најдоцна оваа есен на tiffany.com.